2 KWIETNIA 2024

Polacy freestyle’owcy zadebiutowali na mistrzostwach świata juniorów

W dniach 22-30 marca odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów Freestyle&Freeski we włoskiej miejscowości Livigno. Polskę miało zaszczyt reprezentować 7 sportowców oraz 4 trenerów. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach - slopestyle (przejazd przez kilka przeszkód i skoczni ) i big-air (skok na jednej skoczni). Prezentujemy Wam podsumowanie i relacje głównego trenera kadry, Tomasza Tylki - prosto z Livigno.

Niestety, już pierwszego dnia podczas treningów utalentowana i najmłodsza zawodniczka naszej kadry - Susie Maksym, doznała złamania kości ramiennej. Był to trudny moment dla drużyny, natomiast wszyscy pokazali determinację i współczucie. Zarówno snowboardziści, jak i freeskierzy, zdobyli bezcenne doświadczenie, pomimo odległych miejsc, które zajęli w stawce.

Jako kadra PZN, działamy jeszcze krótko, ale skupiliśmy się głównie na przygotowaniach do konkurencji Big-Air. Tutaj szczególnie chcielibyśmy wyróżnić występ Igora Truszkowskiego (snowboard) zachwycił swoim flagowym trikiem backside 900 japan i zajął 22. miejsce. 

Z powodu złych warunków atmosferycznych, zawody Big-Air freeski zostały przesunięte na 30 marca i niestety ostatecznie odwołane po występie pierwszej z trzech grup eliminacyjnych. Polscy narciarze nie mieli okazji zaprezentować się w konkurencji, w której czują się pewniej.

Podsumowując, był to pierwszy start naszej kadry na tak wielkiej scenie, gdzie mogli rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i pełni entuzjazmu do kolejnych startów. Zamykają ten sezon 2023/24 z uśmiechem na twarzy i z niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania w nadchodzącym sezonie.

_____________________

PEŁNE WYNIKI:

GALERIA ZDJĘĆ:

Źródło: Biuro Prasowe PZN