11 LUTEGO 2021

Życiowy wynik Anny Twardosz w Mistrzostwach Świata Juniorów

Anna Twardosz osiagnęła najlepszy w karierze rezultat w historii swoich startów w Mistrzostwach Świata Juniorów. Polka po raz pierwszy w karierze zameldowała się w najlepszej "10" juniorskiego czempionatu i po skokach na odległość 84 oraz 85 metrów wywalczyła ósme miejsce w fińskim Lahti. Tym samym podopieczna Łukasza Kruczka wyrównała najlepszy jak dotąd wyniki polskiej skoczkini w Mistrzostwach Świata Juniorów. Przed rokiem ósma w Oberwiesenthal była KInga Rajda.

W pięknym stylu po tytuł mistrzowski siegnęła Norweżka Thea Minyan Bjoerseth. 18-latka nie dała rywalkom żadnych szans, uzyskała 98 oraz 92 metry i o ponad 20 punktów pokonała srebrną medalistkę, Francuzkę Josephinę Pagnier (90 i 91 m). Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Słowenii Jerneja Brecl (89 i 91,5 m).

Lokaty w czołowej "30" Mistrzostw Świata Juniorów wywalczył także: 17. Kamila Karpiel (81,5 i 78 m) oraz 23. Nicole Konderla (74,5 i 77,5 m). Natomiast Wiktoria Przybyła po skoku na odległość 73 metry zakończyła rywalizację na 31. pozycji.

W piątek na obiekcie HS-100 w Lahti rozegrany zostanie konkurs drużynowy. Poczatek zawodów zaplanowano na godzinę 17:00.

Źródło: Anna Karczewska / PZN