25 KWIETNIA 2024

Znamy sztab szkoleniowy Kadry Narodowej A Kobiet w skokach narciarskich

Polski Związek Narciarski informuje, iż Marcin Bachleda został nowym trenerem Kadry Narodowej A Kobiet w skokach narciarskich. W sezonie 2024/25 jego asystentem będzie Stefan Hula.

Jednocześnie informujemy, że Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego przyjął rezygnację Haralda Rodlauera – dotychczasowego trenera głównego, a także Theresy Koren – fizjoterapeutki i trenerki przygotowania motorycznego. Dziękujemy trenerom za współpracę i zaangażowanie w rozwój naszych skoczkiń, życząc powodzenia w dalszej karierze zawodowej.

41-letni Marcin Bachleda to uczestnik czterech edycji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, a także dwukrotny medalista uniwersjady i triumfator Letniego Pucharu Kontynentalnego 2005, który ma wieloletnie doświadczenie pracy z naszymi skoczkiniami. Zakopiańczyk w sezonie 2018/19 był głównym szkoleniowcem reprezentacji Polski kobiet w skokach narciarskich, a w następnych latach wspierał nasze zawodniczki jako asystent i trener regionalny.

Marcin Bachleda w nadchodzącym sezonie będzie mógł liczyć na pomoc 37-letniego Stefana Huli, drużynowego medalisty olimpijskiego z Pjongczangu i zespołowego medalisty Mistrzostw Świata w Lotach Narciarskich 2018, który w poprzednim sezonie zimowym – pierwszym po zakończeniu sportowej kariery – pracował jako asystent Haralda Rodlauera.

Nowemu sztabowi szkoleniowemu życzymy powodzenia w realizacji celów sportowych.

Źródło: Biuro Prasowe PZN