9 STYCZNIA 2022

Piąte miejsce naszej drużyny w Bischofshofen

Reprezentacja Polski w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek i Dawid Kubacki wywalczyła piąte miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w Bischofshofen. W niedzielnych zawodach na skoczni im. Paula Ausserleitnera triumfowali Austriacy. Hoerl, Fettner, Aschenwald i Huber o 9,1 punktu pokonali reprezentację Japonii. Podium uzupełnili Norwegowie.

Na półmetku rywalizacji liderami konkursu byli Austriacy (Jan Hoerl, Manuel Fettner, Philipp Aschenwald i Daniel Huber), którzy o 10 punktów wyprzedzali reprezentację Norwegii (Daniel Andre Tande, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik). Trzecie miejsce, ze startą 11,3 punktu do Austriaków, zajmowali Japończycy (Yukiya Sato, Keiichi Sato, Junshiro Kobayashi i Ryoyu Kobayashi). Biało-czerwoni po skokach Piotra Żyły (129,5 m), Andrzeja Stękały (128,5 m), Pawła Wąska (127,5 m) i Dawid Kubackiego (133,5 m) plasowali się na czwartej pozycji.

W serii finałowej podopieczni Michała Doleżala uzyskali szóstą notę i ostatecznie konkurs drużynowy ukończyli na piątym miejscu. W drugiej rundzie Żyła uzyskał 135,5 metra, Andrzej Stękała wylądował na 125 metrze, debiutant Paweł Wąsek skoczył 130 metrów, a Dawid Kubacki oddał próbę na odległość 126,5 metra.

Kolejnym przystankiem w kalendarzu Pucharu Świata będą konkursy w Polsce. W najbliższy weekend najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy będą rywalizowali na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Źródło: Anna Karczewska / PZN