6 LISTOPADA 2022

Kamil Stoch: „Mam nadzieję, że wyciągnę wnioski”

Inauguracja sezonu zimowego w Wiśle nie była udana dla Kamila Stocha. Reprezentant Polski w pierwszym konkursie podczas lądowania miał problemy z wiązaniem narty, w niedzielę został zdyskwalifikowany po pomiarze kombinezonu.

Kamil Stoch do rywalizacji na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle Malince przystępował jako jeden z zawodników, którzy mieli walczyć o czołowe pozycje. W sobotę po dobrych skokach zajął 10 miejsce, jednak jego pozycja mogła być wyższa. Przy lądowaniu na sztucznej nawierzchni w jednej z nart wypięło się wiązanie i  Kamil musiał ratować się przed upadkiem. W efekcie otrzymał niskie noty i mimo dobrej odległości pierwszą serię zakończył w drugiej dziesiątce.

W niedzielę w kwalifikacjach wielokrotny mistrz olimpijski znów pokazał doskonałą dyspozycję i aspiracje do walki o dobry wynik, ale tym razem… został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon.

„Uważam, że tu nie trzeba mówić o pechu ani myśleć w takich kategoriach. Po prostu zawinił czynnik ludzki i wczoraj i dzisiaj. Na przyszłość mam nadzieję, że wyciągnę wnioski i takie sytuacje nie będą się już powtarzać” – powiedział po niedzielnych kwalifikacjach Kamil Stoch.

W klasyfikacji Pucharu Świata Polak zajmuje 19. miejsce z dorobkiem 26 punktów.

Źródło: PZN