28 MARCA 2024

Finał ORLEN Cup Kids w Chochołowie za nami

Ostatnia edycja ORLEN Cup Kids tej zimy za nami. Zakończyliśmy rywalizację w czterech kategoriach w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej w IV edycji w Chochołowie na skoczniach HS16 i HS30 oraz na trasie biegowej w formule cross z torem przeszkód.

Wyniki - skoki narciarskie:

Chłopiec Młodszy (2014 i młodsi):
1. Arkadiusz Szturc (LKS Olimpia Goleszów) - 236,2 pkt (16,5/17 m)
2. Adam Majerczyk (KS Eve-nement Zakopane) - 232,0 pkt (16/16,5 m)
3. Dawid Włodyka (LKS Olimpia Goleszów) - 230,9 pkt (16/16 m)
Wystartowało 29 zawodników. Pełne wyniki TUTAJ.

Dziewczynka Młodsza (2012 i młodsze):
1. Joanna Gruszka (AZS Zakopane) - 236,7 pkt (16,5/17 m)
2. Justyna Niemczyk (LKS Olimpia Goleszów) - 215,3 pkt (16/15,5 m)
3. Maja Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) - 211,1 pkt (15/15,5 m)
Wystartowało 14 zawodniczek. Pełne wyniki TUTAJ.

Chłopiec (2012 i 2013):
1. Antoni Kidoń (KS Chochołów) - 251,1 pkt (32/31,5 m)
2. Jan Malczewski (KS Rutkow-Ski) - 243,8 pkt (30,5/31 m)
3. Wojciech Bobak (LKS Poroniec Poronin) - 241,8 pkt (30,5/31 m)
Wystartowało 36 zawodników. Pełne wyniki TUTAJ.

Dziewczynka (2010 i 2011):
1. Lena Bogusz (LKS Klimczok Bystra) - 211,6 pkt (28/28 m)
2. Julia Fender (LKS Klimczok Bystra) - 207,4 pkt (28/27,5 m)
3. Emilia Antosz (KS Chochołów) - 193,2 pkt (26,5/26 m)
Wystartowało 6 zawodniczek. Pełne wyniki TUTAJ.

Wyniki - kombinacja norweska:

1. Adam Majerczyk (KS Eve-nement Zakopane)
2. Marek Matuszny (WSS Wisła)
3. Adam Nawrocki (WSS Wisła)
Wystartowało 23 zawodników. Pełne wyniki TUTAJ.

1. Maja Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra)
2. Joanna Gruszka (AZS Zakopane)
3. Justyna Niemczyk (LKS Olimpia Goleszów)
Wystartowało 11 zawodniczek. Pełne wyniki TUTAJ.

1. Grzegorz Gąsienica (KS Eve-nement Zakopane)
2. Antoni Kidoń (KS Chochołów)
3. Karol Kwiatkowski (LKS Klimczok Bystra)
Wystartowało 26 zawodników. Pełne wyniki TUTAJ.

1. Lena Bogusz (LKS Klimczok Bystra)
2. Emilia Antosz (KS Chochołów)
3. Julia Fender (LKS Klimczok Bystra)
Wystartowało 6 zawodniczek. Pełne wyniki TUTAJ.

W końcowej klasyfikacji cyklu ORLEN Cup Kids w kategorii Chłopiec Młodszy (2014 i młodsi) w skokach narciarskich triumfował Marek Matuszny. Reprezentant WSS Wisła zgromadził w 4 konkursach 300 punktów i wyprzedził Bronisława Kidonia (KS Chochołów, 236 punktów) i Oliwiera Miklińskiego-Pszonkę (LKS Klimczok Bystra, 230 punktów). Matuszny okazał się też najlepszy w rywalizacji w kombinacji norweskiej. Drugie miejsce zajął Adam Nawrocki (WSS Wisła), zaś na 3. pozycji uplasował się Adam Majerzyk (KS Eve-nement Zakopane).

W kategorii Dziewczynka Młodsza (2012 i młodsze) bezkonkurencyjna w skokach narciarskich okazała się Joanna Gruszka. Reprezentująca AZS Zakopane zawodniczka zwyciężyła w każdej z czterech edycji tej zimy, gromadząc komplet 400 punktów. Druga w końcowej klasyfikacji była Justyna Niemczyk (LKS Olimpia Goleszów, 256 punktów), zaś trzecia Maja Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra, 235 punktów). Joanna Gruszka zwyciężyła również w rywalizacji dwuboistek. Na 2. miejscu cykl ukończyła Maja Ścisłowicz, a na 3. lokacie sklasyfikowano Patrycję Kobielusz (WSS Wisła).

Triumfatorem w skokach narciarskich w kategorii Chłopiec okazał się Antoni Kidoń z KS Chochołów (360 punktów). Drugi był Wojciech Bobak (LKS Poroniec Poronin, 310 punktów), a trzeci Oskar Rączka (KS Chochołów, 245 punktów). W kombinacji norweskiej najlepiej tej zimy spisał się Oskar Rączka. Tuż za nim cykl ukończył Grzegorz Gąsienica (KS Eve-nement Zakopane), trzeci zaś był Mateusz Urbaś (KS Chochołów).

Lena Bogusz reprezentująca LKS Klimczok Bystra odniosła komplet zwycięstw w skokach narciarskich, co pozwoliło jej na triumf w kategorii Dziewczynka. Na drugim miejscu uplasowały się ex-aequo Emilia Antosz (KS Chochołów, 280 punktów) i Julia Fender (LKS Klimczok Bystra, 280 punktów). W kombinacji norweskiej najlepsza była Emilia Antosz przed Leną Bogusz i Julią Fender.

W klasyfikacji klubowej w skokach narciarskich najwięcej punktów w sezonie zebrało Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe - łącznie 2442 "oczka". 2. miejsce zajął LKS Klimczok Bystra (1679 punktów), a 3. KS Chochołów (1438 punktów). Sportowcy WSS Wisła w ujęciu drużynowym byli najlepsi również w kombinacji norweskiej - zebrali 2892 punkty. Drugi był KS Chochołów (1642 punkty), a trzeci LKS Klimczok Bystra (1556 punktów).

W sezonie 2023/24 ORLEN Cup Kids w rywalizacji w skokach narciarskich punkty zdobyło 70 zawodników i 22 zawodniczki. W kombinacji norweskiej sklasyfikowano 61 zawodników oraz 19 zawodniczek.

Pełna klasyfikacja drużynowa - skoki narciarskie - do pobrania TUTAJ.

Pełna klasyfikacja drużynowa - kombinacja norweska - do pobrania TUTAJ.

Wideorelację z finałowych zawodów ORLEN Cup Kids znajdziecie na oficjalnym kanale YouTube PZN: ORLEN Cup Kids - Chochołów 28.03.2024

Do zobaczenia w przyszłym sezonie podczas zawodów ORLEN Cup i ORLEN Cup Kids!

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „ORLEN Szukamy Następców Mistrza” to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. ORLEN S.A. już od 20 lat wspiera najzdolniejszych młodych skoczków narciarskich oraz dwuboistów, jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów - prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz nagród finansowych dla najlepszych młodych narciarzy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju.