26 LISTOPADA 2020

Wielki sukces Maryny Gąsienicy-Daniel!

To były znakomite zawody w wykonaniu Maryny Gąsienicy-Daniel, która dzisiaj osiągnęła najlepszy jak dotąd wynik w karierze. Podopieczna Marcina Orłowskiego zameldowała się w najlepszej "10" alpejskiego Pucharu Świata i austriackim Lechu wywalczyła dziewiąte miejsce w slalomie równoległym. Zwyciężyła reprezentantka Słowacji Petra Vlhova, która w wielkim finale pokonała Amerykankę Paulę Moltzan. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Szwajcarka Lara Gut-Behrami.

Maryna Gąsienica-Daniel bardzo dobrze radzi sobie w konkurencjach równoległych, co potwierdziła również w czwartkowym Pucharze Świata. Polka najpierw świetnie zaprezentowała się w kwalifikacjach, w których wywalczyła 12. miejsce, a następnie bardzo dobrze spisała się w fazie finałowej. W 1/8 finału nasza reprezentantka musiała jednak uznać wyższość Amerykanki Pauli Moltzan, która po raz pierwszy w karierze stanęła dzisiaj na podium aplejskiego Pucharu Świata.

Dla podopiecznej Marcina Orłowskiego był to dopiero drugi start w zawodach po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Źródło: Anna Karczewska / PZN

Pliki do pobrania