5 GRUDNIA 2022

Magdalena Łuczak piąta w gigancie Pucharu Europy w Zinal

Bardzo dobry występ w Magdaleny Łuczak w slalomie gigancie zaliczanym do Pucharu Europy. W zawodach, które odbyły się w szwajcarskim Zinal Polka zajęła piąte miejsce. To jej najlepszy wynik w tym sezonie.

Po pierwszym przejeździe Łuczak była siódma. Do prowadzącej Niemki Jessicy Hilzinger traciła 82. setne sekundy, do miejsca na podium nieco ponad pół sekundy. Fenomenalnie w drugiej części rywalizacji zaprezentowała się Melanie Meillard. Szwajcarka, która na półmetku była 18., objęła po swoim przejeździe prowadzenie. I na pozycji liderki utrzymywała się bardzo długo. Także gdy na mecie zameldowała się Łuczak. Polka miała od niej gorszy czas o zaledwie jedną setną sekundy. Meillard i Łuczak nie zdołały wyprzedzić Szwajcarki, które po pierwszej część plasowały się na szóstej, piątej i czwartej pozycji. Uczyniły to dopiero trzy najlepsze alpejki pierwszego przejazdu i, jak się później okazało, także całych zawodów – Francuzka Doriane Escane, Włoszka Asja Zenera, która zwyciężyła oraz Hilzinger.

- Jestem zadowolona ze swojego występu. Widać, że praca z nowym teamem idzie do przodu. Jutro liczę na podobny rezultat, a może nawet ciut lepszy – powiedziała po zawodach Magdalena Łuczak.

52. miejsce zajęła Magdalena Bańdo. Po pierwszym przejeździe była 58. W drugim wykorzystała to, że z trasy wypadło kilka rywalek i awansowała o sześć lokat. Hanna Zięba nie ukończyła pierwszej części zawodów.

Dla Magdaleny Łuczak to 10. w karierze miejsce w TOP10 zawodów Pucharu Europy. A ponadto wyrównany drugi wynik w karierze. W sezonie 2020/2021 po raz pierwszy stanęła na podium. W lutym 2021. była trzecia w gigancie we włoskim Livigno. W następnym sezonie, w grudniu 2021. roku, powtórzyła ten rezultat w gigancie w Andalo we Włoszech. A po raz pierwszy sklasyfikowana była na piątym miejscu w Livigno – dzień przed premierowym podium w karierze.