28 LUTEGO 2020

Krajewska i Neumann triumfują drugiego dnia na Palenicy

Po raz drugi narciarze alpejscy rywalizowali w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy w zawodach FIS w slalomie. W piątek najlepsi okazali się: reprezentantka Polski Daria Krajewska oraz Austriak Tobias Neumann.
 
Reprezentantki Polski zdominowały drugi dzień zawodów FIS w slalomie i po raz kolejny zajęły wszystkie miejsca na podium. Tym razem bezkonkurencyjna była Daria Krajewska z zakopiańskiego AZS-u. - Przede wszystkim były dzisiaj super warunki, co mnie pozytywnie zaskoczyło. Było stosunkowo ciepło, poza tym padał się, a warunki wczoraj były świetne, a dzisiaj było jeszcze lepiej. Pod względem organizacyjnym zawody też wyszły świetnie, bo slalom został sprawnie przeprowadzony, dlatego teraz będziemy mieli więcej czasu na regenerację i przygotowanie się do kolejnych startów, które już w niedzielę rozpoczną się w Krynicy - mówi tuż po zawodach Daria Krajewska. - Bardzo lubię startować na Palenicy, bo jest to dość wymagający stok. Może dzisiaj ten slalom nie był tak długi jak na Mistrzostwach Polski, ale na pewno jest tutaj dużo możliwości do ustawienia - dodaje. - Drugiego dnia ustawienie slalomu na pewno było trudniejsze niż pierwszego dnia, bo były dwa łokcie, które były postawione tak jakby w poprzek stoku, więc to sprawiało minimalne trudności, ale generalnie były w porządku. Ja natomiast jestem zadowolona z moich przejazdów. Aktualnie nie czuję się dobrze w rywalizacji slalomowej, bo w tym sezonie nie miałam zbyt wielu okazji, aby trenować tę konkurencję, a teraz tak naprawdę ostatni slalom jechałam na Mistrzostwach Polski. Te zawody potraktowałam bardziej treningowo, tym bardziej cieszę się, że były takie super warunki i miałam okazję startować - podkreśla Krajewska. - Zdecydowanie gigant lubię bardziej. Cieszę się również na starty w Krynicy, bo lubię tamtą trasę. Może nie jest ona najłatwiejsza, ale fajnie mi się na niej rywalizuje. Jednak Palenica jest zdecydowanie bardziej wymagającą trasą, ponieważ jest różnorodna - są trawersy, odcinki płaskie, strome oraz bule, natomiast trasa w Krynicy jest bardziej jednostajna, aczkolwiek również jest dosyć pochyła - podsumowuje słota medalistka zawodów FIS w slalomie. nie jest też najłatwiejsza,
 
Na drugim stopniu podium stanęła Oliwia Wróbel z Team MB Szczyrk, natomiast trzecia w slalomie była Anna Skarbek-Malczewska z Mitanski Zakopane.
 
W rywalizacji mężczyzn po raz drugi z rzędu triumfował Austriak Tobias Neumann. Drugi był jego rodak Matteo Fleischmann, a podium uzupełnił nasz zawodnik - Juliusz Mitan, który reprezentuje barwy klubu Mitanski Zakopane.

Źródło: Anna Karczewska / PZN