19 LUTEGO 2024

Joanna Kil trzecia w Pucharze Kontynentalnym w Eisenerz, Kacper Jarząbek 17. w Alpen Cup w Harrachovie

Joanna Kil utrzymuje pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. W Eisenerz zajęła 3. i 5. miejsce. W sobotę rywalizowała wraz z Andrzejem Szczechowiczem w duetach.

Nasza reprezentantka w piątkowej rywalizacji zajęła 3. miejsce w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej w Eisenerz i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu. Polka po skoku na odległość 91 metrów była ex aequo 3. ze stratą 0,32 sekundy do prowadzącej Trine Göpfer. W trakcie biegu zajmowała nawet pierwsze miejsce, ale ostatecznie straciła 11,8 sekundy do zwyciężczyni, Claudii Purker.

W sobotę Joanna Kil wraz z Andrzejem Szczechowiczem wzięli udział w duetach. Zajęli 12. miejsce ze stratą +3:13,5 do reprezentacji Niemiec.

W niedzielę nasza zawodniczka po skoku na odległość 91 metrów zajmowała  4. miejsce. Finalnie w Pucharze Kontynentalnym w kombinacji norweskiej w Eisenerz zajęła 5. pozycję ze stratą +2:43,3 do zwycięskiej Austriaczki Lisy Hiner.
Joanna Kil wciąż jest na prowadzeniu klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego z przewagą 198 punktów nad drugą zawodniczką.

Przez dwa dni polscy juniorzy rywalizowali w międzynarodowych zawodach FIS Alpen Cup w kombinacji norweskiej w czeskim Harrachovie . Najlepiej z naszych zaprezentował się Kacper Jarząbek, który w niedzielę po skoku na skoczni KS105 był 11., a finalnie zakończył zawody na 17. pozycji.