5 KWIETNIA 2022

Zmarł Józef Michałek

W poniedziałek, 4 kwietnia 2022 roku zmarł Józef Michałek - były zawodnik i trener narciarstwa biegowego. Przez lata zajmował się szkoleniem dzieci i młodzieży w klubach: MKS Istebna oraz NKS Trójwieś Beskidzka. W latach 2003-2011 był trenerem Kadry Narodowej Młodzieżowej w Polskim Związku Narciarskim. 

Józef Michałek uznawany był za jednego z najlepszych trenerów biegów narciarskich w Polsce. Przez wiele lat zaangażowany był w sport wyczynowy, prowadził m.in. kadrę młodzieżową PZN w biegach narciarskich. Po zakończeniu kariery w sporcie kwalifikowanym aktywnie włączył się w szkolenie sportowców amatorów i upowszechnianie wiedzy o narciarstwie biegowym. Przez ostatnie lata był trenerem teamu nabiegowkach.pl, przez wiele sezonów najlepszej polskiej drużyny narciarskiej, która swoje sukcesy zawdzięcza w dużej mierze Trenerowi Józefowi. Chętnie dzielił się również wiedzą na szeregu szkoleń, kursów i obozów skierowanych do miłośników nart biegowych. Razem z zawodnikami portalowej drużyny często startował w zawodach na nartach i nartorolkach.

Od końca 2021 roku zmagał się z chorobą. Odszedł w poniedziałek, 4 kwietnia w wieku niespełna 60 lat. Niech spoczywa w pokoju.

Msza Święta Żałobna, po której odbędzie się pogrzeb, zostanie odprawiona w Kościele Rzymskokatolickim pw. Dobrego Pasterza w Istebnej w czwartek, 7 kwietnia 2022 roku o godzinie 14:00.

Modlitwy za zmarłego odbędą się przed mszą,w kapliczce przy kościele.

Składamy głębokie wyrazy współczucia Rodzinie i najbliższym trenera Józefa Michałka.

Źródło: PZN za portalem www.nabiegowkach.pl