Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład naszej reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym. Juniorski czempionat odbywać się będzie w tym roku w Finlandii, a gospodarzami zawodów będą Lahti oraz Vuokatti. Reprezentacja Polski będzie liczyła łącznie 56 osób: 28 narciarzy oraz 28 członków sztabu szkoleniowego.
Rywalizacja w Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 rozpocznie się we wtorek, 9 lutego, a ostatnie zawody rozegrane zostaną w niedzielę, 14 lutego. Skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy walczyć będą na obiektach w Lahti, natomiast konkurencje w biegach narciarskich odbywać się będą w Vuokatti.
W składzie Polskiego Związku Narciarskiego na tę imprezę sportową znalazło się: pięciu skoczków narciarskich, cztery skoczkinie narciarskie, trzech kombinatorów norweskich, osiem biegaczek narciarskich i ośmiu biegaczy narciarskich. Trzy zawodniczki oraz trzech zawodników w biegach narciarscki startować będzie w Mistrzostwach Świata U-23.
SKOKI NARCIARSKIE
Zawodniczki:
- Anna Twardosz - KS AZS AWF Katowice
- Kamila Karpiel - KS AZS AWF Katowice
- Nicole Konderla - KS AZS AWF Katowice
- Wiktoria Przybyła - SSR LZS Sokół Szczyrk
Sztab szkoleniowy:
- Łukasz Kruczek - trener główny
- Marcin Bachleda - asystent trenera
- Paulina Węgrzyn-Gebuś - fizjoterapeutka
Zawodnicy:
- Mateusz Gruszka - AZS Zakopane
- Adam Niżnik - TS Wisła Zakopane
- Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
- Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Sztab szkoleniowy:
- Zbigniew Klimowski - trener główny
- Grzegorz Miętus - asystent trenera
- Krzysztof Biegun - asystent trenera
- Magdalena Wójcik - fizjoterapeutka
- Krzysztof Miętus - trener techniczny
BIEGI NARCIARSKIE
Zawodniczki:
- Izabela Marcisz - Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski (U-23)
- Eliza Rucka - KS AZS AWF Katowice (U-23)
- Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk (U-23)
- Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Karolina Kaleta - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
- Karolina Kukuczka - MKS Istebna
- Daria Szkurat - KS Chochołów
- Hanna Popko - UKS Hubal Białystok
Sztab szkoleniowy:
- Martin Bajcicak - trener główny
- Justyna Kowalczyk-Tekieli - asystentka trenera głównego
- Rafał Węgrzyn - asystent trenera głównego
- Mateusz Chowaniak - serwismen
- Peep Koidu - serwismen
- Jaan Alvela - serwismen
- Meelis Aasla - serwismen
- Sven Rakoszek - fizjoterapeuta
- Oleksii Pysarenko - terapeuta / dietetyk
Zawodnicy:
- Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka (U-23)
- Dawid Damian - KS AZS AWF Katowice (U-23)
- Michał Skowron - KS AZS AWF Katowice (U-23)
- Robert Bugara - UKS Regle Kościelisko
- Sebastian Bryja - UKS Regle Kościelisko
- Łukasz Gazurek - NKS Trójwieś Beskidzka
- Bartosz Cielniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Piotr Sobiczewski - UKS Rawa Siedlce
Sztab szkoleniowy:
- Kamil Fundanicz - trener
- Jan Antolec - trener
- Dawid Bril - asystent trenera
- Paweł Fundanicz - serwismen
- Bartłomiej Rucki - serwismen
- Mikołaj Michałek - serwismen
- Narek Jesajan - fizjoterapeuta
KOMBINACJA NORWESKA
Zawodnicy:
- Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane
- Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane
- Adam Skupien - LKS Poroniec Poronin
Sztab szkoleniowy:
- Tomisław Tajner - trener główny
- Mariusz Hluchnik - asystent trenera
- Piotr Śliwka - serwismen
- Wiktor Kubiński - serwismen
Program Mistrzostw Świata Juniorów i U-23 Lahti / Vuokatti 2021
09-14.02.2021
09.02.2021, wtorek
- 07:45 - oficjalny trening kombinatorów norweskich, następnie runda prowizoryczna (PCR)
- 09:00 - kwalifikacje kobiet i mężczyzn sprint C (MŚJ)
- 11:00 - finały sprintu (MŚJ)
- 14:00 - oficjalny trening w skokach kobiet i mężczyzn
10.02.2021, środa
- 09:00 - kwalifikacje kobiet i mężczyzn sprint C (U-23)
- 11:00 - finały sprint C (U-23)
- 16:00 - seria próbna kobiet
- 17:00 - konkurs skoków kobiet
11.02.2021, czwartek
- 09:00 - bieg kobiet na 5 km F (MŚJ)
- 11:00 - bieg mężczyzn na 10 km F (MŚJ)
- 11:00 - seria próbna kombinatorów norweskich
- 12:00 - seria skoków do KN
- 15:00 - bieg do KN na 10 km
- 16:00 - seria próbna mężczyzn
- 17:00 - konkurs skoków mężczyzn
12.02.2021, piątek
- 09:00 - bieg kobiet na 10 km F (U-23)
- 11:00 - bieg mężczyzn na 15 km F (U-23)
- 16:00 - seria próbna konkursów drużynowych kobiet i mężczyzn
- 17:00 - pierwsza seria konkursów drużynowych kobiet i mężczyzn
13.02.2021, sobota
- 09:00 - sztafeta kobiet 4 x 3, 3 km (MŚJ)
- 10:30 - sztafeta mężczyzn 4 x 5 km (MŚJ)
- 13:00 - sztafeta mieszana (U-23)
14.02.2021, niedziela
- 09:00 - bieg kobiet na 15 km C - mass start (MŚJ)
- 11:00 - bieg mężczyzn na 30 km C - mass start (MŚJ)