28 MARCA 2021

Udane starty snowboardzistów w zawodach FIS w Villnoess

27 i 28 marca 2021 roku we włoskiej miejscowości Villnoess rozgrane zostały zawody FIS w snowboardzie alpejskim. Dobre rezultaty w kategorii Open uzyskali nasi reprezentanci, którzy licznie zameldowali się w najlepszej „10”. W kategorii U-15 dwukrotnie na podium zawodów stanęła Weronika Dawidek.

W sobotę zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w slalomie gigancie równoległym. Tego dnia najlepiej z biało-czerwonych zaprezentowała się w kategorii Open Olimpia Kwiatkowska, która uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. Szóstą lokatę zajęła Natasza Piwowarczyk, a tuż za nią znalazła się Karolina Półtorak. Na 11.miejscu PGS ukończyła Zuzanna Galica, natomiast w rywalizacji mężczyzn 16. lokatę zajął Mikołaj Rutkowski.

Zwycięstwo w kategorii U-15 w slalomie gigancie równoległym odniosła Weronika Dawidek.

W niedzielę w Villnoess rozegrany został slalom równoległy, w którym najwyżej z naszych reprezentantek sklasyfikowana została siódma Karolina Półtorak. Dwie lokaty za nią uplasowała się Natasza Piwowarczyk. 11. miejsce zajęła Zuzanna Galica, a 12. była Olimpia Kwiatkowska.

Na drugim stopniu podium w kategorii U-15 stanęła Weronika Dawidek.

Źródło: Anna Karczewska / PZN