9 MARCA 2021

Rozdano medale Mistrzostw Polski Seniorów w slalomie i PSL

Drugiego dnia Mistrzostw Polski Seniorów snowboardziści walczyli o medale krajowego czempionatu w slalomie i slalomie równoległym. Kolejne dwa tytuły mistrzowskie zapisała na swoim koncie Aleksandra Król, która była zdecydowanie najlepszą zawodniczką dwudniowych zmagań na stoku w Suchem. Złotym medalistą wśród mężczyzn w slalomie równoległym został Oskar Kwiatkowski, natomiast w slalomie triumfował Michał Nowaczyk.

W rywalizacji międzynarodowej zwyciężyła Aleksandra Król, która w wielkim finale pokonała Katrinę Gerencser z Kanady. Podium uzupełniła Koreanka Hae-Rim Jeong. Wśród mężczyzn triumfował Słoweniec Rok Marguc, który w wielkim finale minimalnie okazał się lepszy od naszego reprezentanta Oskara Kwiatkowskiego. Trzecie miejsce zajął Kanadyjczyk Arnaud Gaudet.

Oskar Kwiatkowski z przejazdu na przejazd rozkręcał się podczas wtorkowych mistrzostw w Suchem. - Jestem w miarę zadowolony z siebie, a szczególnie z tych ostatnich przejazdów finałowych. Jakoś co roku nie potrafię skupić się na mistrzostwach Polski. Mam coś takiego, że jak zawody są niższej rangi niż Mistrzostwa Świata czy Puchar Świata to mam problem z mobilizacją i zawody niższej rangi pod tym względem sa dla mnie trudniejsze, ale staram się to zmienić. Myślę, że w tych finałach zacząłem się już fajnie ścigać i skupiać się nad tym, aby z przejazdu na przejazd być szybszym i rywalizować z innymi o zwycięstwo - przyznał mistrz Polski w slalomie równoległym. - Trener powiediał, że prowadziłem dużo na poczatku i sam też czułem, że dużo prowadzę od poczatku, ale później tę końcowa i stromą cześć pojechałem trochę za szeroko, przez co nie jechałem już po tym twardym lodzie, tylko wjechałem w miękki śnieg i to mnie zwolniło i straciłem te sekundy i przez to przegrałem ze Słoweńcem - dodał Kwiatkowski. - Uważam, że dzisiaj sprawiedliwe było ustawienie torku czerwonego i niebieskiego. Akurat miejsce, w którym rozgrywane był drugi dzień mistrzostwa Polski stok był prosty i przez to można było ustawić sprawiedliwe przejazdy. Dzień wczesniej na trasie zawodów był trawers i dlatego trudno było trenerom ustawić przejazdy tak, aby obydwa tory były równe - przyznał reprezentant Kadry Narodowej. - Warunki były bardzo fajne i na pewno pomogły nam w rywalizacji. W nocy był mróz przez co trasa była super zlodzona od początku do samego końca. Akurat dzisiaj słoneczko nam nie przeszkadzało, tylko pomagało - zaznaczył. - Czuję niedosyt, jeśli chodzi o moją dyspozycję podczas tych zawodów i nie jestem do końca zadowolony z mojej jazdy. Natomiast jestem bardzo zadowolony z organizacji tej imprezy oraz z tego, że przyjechało tutaj bardzo wielu zawodników ze świata, dzięki czemu obstawa zawodów była naprawdę bardzo fajna - podsumował Kwiatkowski.

Medalistki Mistrzostw Polski w slalomie równoległym

 1. Aleksandra Król - KS F2 Dawidek Team
 2. Julia Sitarz - AZS Zakopane
 3. Weronika Biela-Nowaczyk - AZS Zakopane

Medaliści Mistrzostw Polski w slalomie równoległym

 1. Oskar Kwiatkowski - AZS Zakopane
 2. Michał Nowaczyk - AZS Zakopane
 3. Tomasz Kowalczyk - AZS Zakopane

Medalistki Mistrzostw Polski w slalomie

 1. Aleksandra Król - KS F2 Dawidek Team
 2. Julia Sitarz - AZS Zakopane
 3. Weronika Biela-Nowaczyk - AZS Zakopane

Medaliści Mistrzostw Polski w slalomie

 1. Oskar Kwiatkowski - AZS Zakopane
 2. Michał Nowaczyk - AZS Zakopane
 3. Tomasz Kowalczyk - AZS Zakopane

Oficjalne wyniki

Źródło: Anna Karczewska / PZN