11 STYCZNIA 2022

Król i Biela-Nowaczyk w najlepszej "30" Pucharu Świata w Bad Gastein

11 stycznia w austriackim Bad Gastein odbyły się kolejne w tym sezonie zawody Pucharu Świata. We wtorek najlepsi na świecie snowboardziści zmagali się w slalomie równoległym. Dwie polskie zawodniczki znalazły się w najlepszej "30". Wśród kobiet triumfowała Austriaczka Daniela Ulbing. Drugie miejsce wywalczyła Ramona Theresia Hofmeister z Niemiec, a trzecie Rosjanka Natalia Soboleva. W rywalizacji mężczyzn najlepsi okazali się Austriacy, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Złoty medal zdobył Arvid Auner, srebrny Benjamin Karl, zaś brąz Alexander Payer.

Dwie polskie snowboardzistki zameldowały się w najlepszej "30", 26. miejsce w slalomie równoległym zajęła Aleksandra Król, a 30. Weronika Biela-Nowaczyk. Poza czołową "30" znaleźli się: 35. Oskar Kwiatkowski i 36. Michał Nowaczyk.
Aleksandra Michalik nie ukończyła przejazdu.