26 CZERWCA 2020

Kadra Narodowa Juniorów trenuje w Zakopanem

Fot. Michał Sitarz

Od nowego sezonu Kadra Narodowa Juniorów-Mix w snowboardzie liczy 13 reprezentantów - dziewięcioro zawodników i zawodniczek w grupie podstawowej oraz czworo w tak zwanej grupie rezerwowej. Nasi snowboardziści przygotowują się pod okiem trenerów: Michała i Marcina Sitarzy oraz Pawła Dawidka.

Wspólne zgrupowania nasi snowboardziści rozpoczęli w maju. - Do treningów wróciliśmy w maju, kiedy tylko umożliwiono prowadzenie zajęć na obiektach otwartych - informuje Michał Sitarz. - Wcześniej zawodnicy otrzymywali konspekty treningów, najczęściej z filmami instruktażowymi i trenowali indywidualnie. Cieszę się, że zawodnicy wznowili grupowe treningi w dobrej formie - dodaje. 

Główną bazą treningową juniorskiej reprezentacji są obiekty Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. - Sportowa infrastruktura zakopiańskiej szkoły jest naprawdę na wysokim poziomie - piękna i funkcjonalna hala, duża siłownia, mata gimnastyczna, boisko, salki treningowe, więc warunki treningowe mamy naprawdę bardzo dobre. Natomiast treningi biegowe i zajęcia na rolkach realizujemy na stadionach Centralnego Ośrodka Sportu - opowiada trener Sitarz. - Aktualnie pracujemy nad poprawą sprawności wszechstronnej, tygodniowy mikrocykl jest urozmaicony. Poszczególne jednostki treningowe są ukierunkowane na poprawę szybkości i wytrzymałości szybkościowej, obejmują ćwiczenia koordynacyjne (drabinki koordynacyjne czy ćwiczenia z piłkami itp.), siłę i wytrzymałość siłową. Pracujemy również nad poprawą wytrzymałości tlenowej, a także doskonalimy umiejętności jazdy na rolkach - wyjaśnia Michał Sitarz. - W najbliższych dniach planujemy wykonanie serii sprawdzianów na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem - dodaje. - Być może już w sierpniu zawodnicy pojadą na zgrupowanie specjalistyczne - podsumowuje trener prowadzący juniorskiej reprezentacji.

Źródło: Anna Karczewska / PZN