8 STYCZNIA 2024

Polskie podium w snowboardowych zawodach FIS

Nasi snowboardziści alpejscy pokazali się w miniony weekend (5-7 stycznia) z bardzo dobrej strony. Polacy z sukcesami startowali w zawodach FIS Junior w austriackim Simonhöhe oraz w międzynarodowych mistrzostwach Czech na Dolní Moravie. Kilukrotnie stawali na podium, a najlepiej spisała się Weronika Dawidek i MIkołaj Rutkowski. 

W piątek w Austrii najlepsza w slalomie gigancie równoległym okazała się Weronika Dawidek, a na 3. miejscu uplasowała się Sonia Zapała. Miejsca w czołowej „16” wywalczyli także 12. Olga Kaciczak, 14. Anatol Kulpiński i 15. Natasza Piwowarczyk.

W sobotę i w niedzielę nasi seniorzy i juniorzy startowali w międzynarodowych mistrzostwach Czech. Polacy plasowali się w czołówce tych zawodów. Drugie miejsce w kategorii senior wywalczył zarówno w slalomie równoległym, jak i w slalomie gigancie równoległym Mikołaj Rutkowski. Na podium stanęli również: Weronika Dawidek (3. w slalomie równoległym, 2. w SG równoległym), Nadia Piwowarczyk (2. w SG równoległym, junior), Maria Kula (3. w SG równoległym, junior), Stanisław Śledź (3. w SG równoległym, junior) i Andrzej Gąsienica-Daniel (3. w slalomie gigancie równoległym, senior).

Wyniki polskich snowboardzistów:
5.01 - FIS Junior w Simonhöhe - slalom gigant równoległy1 - Weronika Dawidek

3 - Sonia Zapała

12 - Olga Kaciczak

15 - Natasza Piwowarczyk

14 - Anatol Kulpiński

22 - Jan Winkler

 

6-7.01 - Mistrzostwa Czech na Dolní Moravie Najwyżej sklasyfikowani Polacy w poszczególnych kategoriach

6.01 - slalom równoległy

2 - Mikołaj Rutkowski (senior)

3 - Weronika Dawidek (senior)

4 - Nadia Piwowarczyk (junior)

5 - Stanisław Śledź (junior)

7.01 - slalom gigant równoległy

2 - Mikołaj Rutkowski (senior)

2 - Weronika Dawidek (senior)

2 - Nadia Piwowarczyk (junior)

3 - Stanisław Śledź (junior)

Źródło: Biuro Prasowe PZN