24 MAJA 2024

ORLEN Cup Kids w Zakopanem: Inauguracja sezonu 2024/2025

Już 1 czerwca, w szczególny dzień dla dzieci, odbędzie się pierwsza edycja ORLEN Cup Kids w sezonie letnim 2024. Przedstawiamy komunikat organizacyjny oraz harmonogram zawodów na najmniejszych obiektach kompleksu Średnia Krokiew w Zakopanem. 

Zmagania w skokach odbędą się na skoczniach HS25 i HS40. Rywalizacja w kombinacji norweskiej rozstrzygnięta zostanie po biegu, który odbędzie się w formacie cross z torem przeszkód na trasach biegowych COS Zakopane.

Zgłoszenia 

Zgłoszenia do zawodów są dokonywane przez system https://pzn.sts-live.pl do 30.05.2024 do godziny 13:00. Klub, który zgłosi zawodników po upływie wskazanego terminu zostanie obciążony opłatą 50zł za każdego zawodnika. Zawodnicy zagraniczni dokonują zgłoszeń (imię, nazwisko, rocznik, klub, narodowość) na adres e-mail: zgłoszenia.tzn@gmail.com

Informacje organizatora

- koszt uczestnictwa obcokrajowców to 10 EUR za każdego zawodnika za dzień zawodów

- koszt zagubionego (nieoddanego) numeru startowego wynosi 100 zł. Dotyczy to również nieoddanych numerów zawodników, którzy nie startowali bez uprzedniego zgłoszenia tego faktu w biurze zawodów.

- organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na obiektach oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków

- organizator ma prawo do zmiany programu zawodów w zależności od warunków atmosferycznych oraz liczby zgłoszonych zawodników

 

PROGRAM ZAWODÓW - Sobota, 1.06.2024

9:00 

Weryfikacja zgłoszeń i odbiór numerów startowych 

9:15 

Odprawa techniczna kierowników ekip 

10:00 

Seria próbna HS-25 : chłopiec młodszy i dziewczynka młodsza 

 

2 serie konkursowe (pierwsza seria liczona do KN) 

 

seria próbna HS-40 : chłopiec i dziewczynka 

 

2 serie konkursowe (pierwsza seria liczona do KN) 

 

Ok.1h po zakończeniu konkursu skoków biegi do kombinacji norweskiejna trasie COS. 

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „ORLEN Szukamy Następców Mistrza” to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. ORLEN S.A. już od 20 lat wspiera najzdolniejszych młodych skoczków narciarskich oraz dwuboistów, jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów - prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz nagród finansowych dla najlepszych młodych narciarzy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju.

Źródło: Biuro prasowe PZN