12 WRZEŚNIA 2023

IV edycja ORLEN Cup Kids w Wiśle - komunikat organizacyjny

Już w najbliższą niedzielę, 17 września odbędą się ostatnie tego lata zawody z cyklu ORLEN Cup Kids, które rozgrywane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "ORLEN Szukamy Następców Mistrza". Arenami zmagań IV letniej edycji będzie kompleks skoczni narciarskich w Wiśle-Centrum oraz trasy biegowe na Jonidle. 

ORLEN Cup Kids jest to cykl zawodów dla najmłodszych podopicznych Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza. Skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy w ramach tego cyklu rywalizują w czterech edycjach letnich i czterech zimowych. Zawody rozgrywane są również w czterech kategoriach wiekowych: Dziewczynka Młodsza, Chłopiec Młodszy, Dziewczynka i Chłopiec. 

W tym sezonie młodzi narciarze w ramach zawodów ORLEN Cup Kids startowali na obiektach w Chochołowie, Gilowicach i Zagórzu. Finałowa edycja odbędzie się 17 września w Wiśle. 

Zgłoszenia 

Zgłoszenia do zawodów są dokonywane przez system (TUTAJ) do 16.09.2023 do godziny 15:00. Klub, który zgłosi zawodników po upływie wskazanego terminu zgłoszeń zostanie obciążony opłatą 50zł za każdego zawodnika. Zawodnicy zagraniczni dokonują zgłoszeń (imię i nazwisko, rocznik, klub, narodowość) na adres zgloszenia.skoki@gmail.com.

Postanowienia inne 

  • koszt uczestnictwa obcokrajowców w konkursach wynosi 10 euro za każdego zawodnika za każdy dzień zawodów w skokach,
  • organizator zapewnia medale i dyplomy dla zawodników i zawodniczek za miejsca 1-3 oraz dyplomy za miejsca 4-6,
  • koszt zagubionego (nieoddanego) numeru startowego wynosi 100 złotych brutto. Dotyczy to również nieoddanych numerów zawodników, którzy nie startowali bez uprzedniego zgłoszenia tego faktu w biurze zawodów,
  • organizator ma prawo do zmiany programu zawodów w zależności od warunków atmosferycznych oraz liczby zgłoszonych zawodników. 

Program zawodów - niedziela, 17.09.2023 

  • 09:15 - weryfikacja zgłoszeń i odbiór numerów startowych
  • 09:30 - odprawa techniczna kierowników drużyn
  • 10:00 - seria próbne HS-20: Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza; 2 serie konkursowe (pierwsza seria liczona do KN)
  • seria próbna HS-40: Chłopiec i Dziewczynka; 2 serie konkursowe (pierwsza seria liczona do KN)
  • ceremonia dekoracji za konkursy skoków
  • około 1h po zakończeniu konkursu skoków odbędzie się bieg do kombinacji norweskiej

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.

Źródło: Anna Karczewska / PZN