6 WRZEŚNIA 2022

II letnia edycja ORLEN Cup Kids w Bystrej - komunikat organizacyjny

W sobotę, 10 września 2022 roku na kompleksie skoczni oraz trasach biegowych w Bystrej rozegrana zostanie II tego lata edycja zawodów ORLEN Cup Kids, które odbywają się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - ORLEN Szukamy Następców Mistrza. Tego dnia o medale ORLEN Cup w czterech kategoriach wiekowych powalczą najmłodsi uczestnicy. Organizatorem zawodów w Bystrej jest Polski Związek Narciarski oraz klub LKS Klimczok Bystra. 

Zgłoszenia

Zgłoszenia do zawodów ORLEN Cup Kids należy dokonać przez system zgłoszeń https://pzn.sts-live.pl/ do 09.09.2022 r. do godziny 12:00. Zawodnicy zagraniczni dokonują zgłoszeń (imię i nazwisko, rocznik, klub, narodowość) na adres zgloszenia.skoki@gmail.com. Opłata startowa wynosi 20 euro za zawodnika. Klub, który zgłosi zawodników po upływie wskazanego terminu zgłoszeń zostanie obciążony opłatą 50zł za każdego zawodnika.

Program II letniej edycji ORLEN Cup Kids
Bystra, 10.09.2022

  • 09:30 - weryfikacja zgłoszeń i odbiór numerów startowych
  • 10:00 - odprawa techniczna kierowników drużyn 
  • 10:30 - seria próbna HS-19/K-18: Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza; 2 serie konkursowe (1 seria do KN); seria próbna HS-31/K-29: Chłopiec i Dziewczynka; 2 serie konkursowe (1 seria do KN); ceremonie dekoracji 
  • ok.1h po ceremoniach dekoracji bieg do kombinacji norweskiej
  • Chłopiec Młodszy i Dziewczynka Młodsza 600m z przeszkodami
  • Chłopiec i Dziewczynka 1000m z przeszkodami

*W zależności od ilości zgłoszonych zawodników oraz warunków atmosferycznych program zawodów i dystanse biegów mogą ulec zmianie.

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest PKN ORLEN, natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.

Źródło: Anna Karczewska / PZN