16 LUTEGO 2021

Sześć medali dla AZS-u Zakopane na inaugurację III edycji

Ponad 130 uczestników Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” walczyło w siedmiu kategoriach wiekowych o medale III edycji zawodów LOTOS Cup. We wtorek najwięcej krążków zdobyli na Skalitem w Szczyrku reprezentanci zakopiańskiego AZS-u, którzy aż sześciokrotnie stawali na podium zawodów.

Obiekty HS-75 i HS-106 po raz trzeci tej zimy są arenami zmagań skoczków narciarskich w zawodach LOTOS Cup. Znakomicie w tym sezonie prezentuje się na Skalitem Kacper Tomasiak, który ponownie zdominował rywalizację w kategorii Chłopiec Starszy. We wtorkowym konkursie 14-latek dwukrotnie skakał z rozbiegu numer osiem (cztery belki niżej niż innych zawodnicy), lądując odpowiednio na 74 i 73 metrze. - Momentami warunki były trudne ze względu na zbyt silny wiatr, ale na szczęście udało się rozegrać te zawody  bez większych przerw i bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogliśmy walczyć tej zimy w zawodach LOTOS Cup - stwierdził Kacper Tomasiak. - Moje skoki cały czas utrzymują się na podobnym poziomie. Wydaje mi się, że obecnie są nawet troszkę lepsze niż te na ostatnich zawodach - dodał. - Myślę, że wciąż moją najmocniejszą stroną jest odbicie i dzięki dobremu wyjściu z progu te moje skoki są naprawdę dobre - przyznał. - Pod względem technicznym wszystkie moje dzisiejsze skoki były dobre, chociaż nie perfekcyjne, bo wiadomo, że nie ma idealnych skoków. Przede wszystkim muszę teraz popracować nad prowadzeniem nart w locie, bo są one za szeroko - podsumował

Medaliści wtorkowych zawodów

Chłopiec Starszy

  1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
  2. Łukasz Łukaszczyk - TS Wisła Zakopane
  3. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane

Młodzik

  1. David Rygl - TJ Dukla Liberec
  2. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
  3. Filip Krenek - TJ Roznov pod Radhostem

Młodziczka

  1. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
  2. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane
  3. Natalia Słowik - AZS Zakopane

Kobiety

  1. Paulina Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  2. Marcelina Bełtowska - AZS Zakopane
  3. Wiktoria Kiersnowska - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Junior Młodszy

  1. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
  2. Jan Bukowski - AZS Zakopane
  3. Marcin Wróbel - AZS Zakopane

Junior

  1. Radek Rydl - TJ Dukla Liberec
  2. Karol Niemczyk - LKS Klimczok  Bystra
  3. Krzysztof Kieta - LKS Poroniec Poronin

Senior

  1. Frantisek Holik - SC Traktor Oberwiesenthal
  2. Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
  3. Krzysztof Leja - AZS Zakopane

W środę, 17 lutego rozegrany zostanie drugi konkurs Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" w ramach III edycji LOTOS Cup/ Początek zawodów zaplanowano na godzinę 09:00.

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

Źródło: Anna Karczewska / PZN