11 KWIETNIA 2022

Laureaci XVIII edycji Programu LOTOS Cup

Grupa LOTOS od blisko 20 lat wspiera rozwój skoków narciarskich, kombinacji norweskiej i biegów narciarskich w Polsce jako Generalny Sponsor Polskiego Narciarstwa. Dzięki współpracy Polskiego Związku Narciarskiego z Grupą LOTOS w 2004 roku powstał Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”, który jest największym sportowo-społecznym przedsięwzięciem w historii polskiego sportu. Tej zimy odbyła się już XVIII edycja cyklu LOTOS Cup w skokach narciarskich i XII w kombinacji norweskiej. Po raz trzeci rozegrane zostały także zawody w ramach LOTOS Cup Kids.

>>>Klasyfikacja generalna<<<

Laureatki i laureaci LOTOS Cup Kids w skokach narciarskich

Dziewczynka Młodsza

  1. Julia Fender - LKS Klimczok Bystra (300 pkt.)
  2. Zuzanna Truchan - KS Chochołów (220 pkt.)
  3. Lena Bugusz - LKS Klimczok Bystra (220 pkt.)
  4. Antonina Bobak - KS Eve-nement Zakopane (122 pkt.)
  5. Emilia Antosz - KS Chochołów (116 pkt.)
  6. Aleksandra Wójcik - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (100 pkt.)

Chłopiec Młodszy

  1. Grzegorz Grzanka - LKS Olimpia Goleszów (300 pkt.)
  2. Antoni Kidoń - KS Chochołów (240 pkt.)
  3. Wojciech Bobak - KS Rutkow-Ski (220 pkt.)
  4. Wiktor Sosna - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (161 pkt.)
  5. Paweł Wałach - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (150 pkt.)
  6. Karol Kwiatkowski - LKS Klimczok Bystra (132 pkt.)

Dziewczynka

  1. Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (130 pkt.)
  2. Marta Ściborski - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (110 pkt.)

Chłopiec

  1. Rafał Luberda - KS Rutkow-Ski (360 pkt.)
  2. Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (310 pkt.)
  3. Mateusz Rus - LKS Klimczok Bystra (290 pkt.)
  4. Bartłomiej Czech - KS Chochołów (280 pkt.)
  5. Miłosz Malarz - KS Chochołów (260 pkt.)
  6. Adrian Gąsienica - KS Rutkow-Ski (166 pkt.)

Laureatki i laureaci LOTOS Cup Kids w kombinacji norweskiej

Dziewczynka Młodsza

  1. Zuzanna Truchan - KS Chochołów (260 pkt.)
  2. Julia Fender - LKS Klimczok Bystra (210 pkt.)
  3. Antonina Bobak - KS Chochołów (155 pkt.)
  4. Aleksandra Wójcik - Wislańskie Stowarzyszenie Sportowe (131 pkt.)
  5. Wiktoria Kubas - Wislańskie Stowarzyszenie Sportowe (112 pkt.)
  6. Emilia Antosz - KS Chochołów (103 pkt.)

Chłopiec Młodszy

  1. Paweł Wałach - Wislańskie Stowarzyszenie Sportowe (280 pkt.)
  2. Wiktor Sosna - Wislańskie Stowarzyszenie Sportowe (170 pkt.)
  3. Daniel Chowaniec-Bombac - KS Eve-nement Zakopane (135 pkt.)
  4. Bartosz Matuszny - Wislańskie Stowarzyszenie Sportowe (99 pkt.)
  5. Antoni Kidoń - KS Chochołów (96 pkt.)
  6. Mateusz Urbaś - KS Chochołów (96 pkt.)

Dziewczynka

  1. Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (80 pkt.)
  2. Marta Ściborski - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (60 pkt.)

Chłopiec

  1. Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (200 pkt.)
  2. Bartłomiej Czech - KS Chochołów (160 pkt.)
  3. Jan Stopka - TS Wisła Zakopane (129 pkt.)
  4. Kamil Jarząbek - KS Eve-nement Zakopane (125 pkt.)
  5. Adam Pabon - TS Wisła Zakopane (120 pkt.)
  6. Andrzej Turski - KS Chochołów (72 pkt.)

 

Laureatki i laureaci LOTOS Cup w skokach narciarskich 

Chłopiec Starszy

  1. Tymoteusz Cienciała - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (560 pkt.)
  2. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane (480 pkt.)
  3. Dawid Dzioboń - KS Rutkow-Ski (435 pkt.)
  4. Stanisław Wiercioch - Ks Eve-nement Zakopane (302 pkt.)
  5. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra (289 pkt.)
  6. Jakub Cembala - SS-R LZS Sokół Szczyrk (281 pkt.)

Młodzik

  1. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (500 pkt.)
  2. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra (490 pkt.)
  3. Klemens Staszel - KS Eve-nement Zakopane (385 pkt.)
  4. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane (380 pkt.)
  5. Mikołaj Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (365 pkt.)
  6. Łukasz Łukaszczyk - TS Wisła Zakopane (305 pkt.)

Młodziczka

  1. Oliwia Brenkus - ZKN Sokół Zagórz (420 pkt.)
  2. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane (370 pkt.)
  3. Pola Bełtowska - AZS Zakopane (360 pkt.)

Kobiety

  1. Natalia Słowik - AZS Zakopane (415 pkt.)
  2. Paulina Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (395 pkt.)
  3. Kamila Karpiel - AZS Zakopane (360 pkt.)

Junior Młodszy

  1. Marcin Wróbel - AZS Zakopane (560 pkt.)
  2. Jakub Wisełka - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (460 pkt.)
  3. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane (402 pkt.)
  4. Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane (305 pkt.)
  5. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane (286 pkt.)
  6. Dawid Stasiak - KS Chochołów (284 pkt.)

Junior

  1. Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (430 pkt.)
  2. Stanisław Majerczyk - TS Wisła Zakopane (430 pkt.)
  3. Adam Niżnik - TS Wisła Zakopane (400 pkt.)
  4. Robert Ryś - LKS Olimpia Goleszów (390 pkt.)
  5. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane (360 pkt.)
  6. Wiktor Fickowski - SS-R LZS Sokół Szczyrk (270 pkt.)

Senior

  1. Krzysztof Leja - AZS Zakopane (580 pkt.)
  2. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane (500 pkt.)
  3. Krzysztof Kieta - LKS Poroniec Poronin (415 pkt.)

Laureatki i laureaci LOTOS Cup w kombinacji norweskiej

Chłopiec Starszy

  1. Michał Zarycki - KS Eve-nement Zakopane (260 pkt.)
  2. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane (240 pkt.)
  3. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra (230 pkt.)
  4. Stanisław Wiercioch - KS Eve-nement Zakopane (220 pkt.)
  5. Marcin Galica - KS Eve-nement Zakopane (140 pkt.)
  6. Dawid Stoch - KS Eve-nement Zakopane (116 pkt.)

Młodzik

  1. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe i Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane (280 pkt.)

      3. Mikołaj Serwatowicz - TS Wisła Zakopane (170 pkt.)

Kobiety

  1. Joanna Kil - KS Chochołów (300 pkt.)
  2. Natalia Słowik - AZS Zakopane (240 pkt.)
  3. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane (210 pkt.)

Junior Młodszy

  1. Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane (300 pkt.)
  2. Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (240 pkt.)
  3. Jan Cudzich - TS Wisła Zakopane (180 pkt.)
  4. Mateusz Król - KS Eve-nement Zakopane (145 pkt.)
  5. Szymon Jarończyk - TS Wisła Zakopane (130 pkt.)
  6. Dawid Stasiak - KS Chochołów (95 pkt.)

Open

  1. Szczepan Kupczak - SS-R LZS Sokół Szczyrk (100 pkt.)
  2. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane (80 pkt.)
  3. Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane (60 pkt.)

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

***

Grupa LOTOS z młodymi skoczkami jest już od 18 lat. W tracie XVIII edycji Grupa LOTOS ufundowała, a PZN przekazał klubom sportowym: 350 kompletów nart skokowych z wiązaniami, 263 kombinezony skokowe, 100 kasków, 288 par butów skokowych, 104 komplety nart biegowych z wiązaniami oraz 78 strojów startowych do narciarstwa biegowego. Profesjonalny sprzęt sportowy dał klubom możliwość pełnego szkolenia najmłodszych grup wiekowych.

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Grupa LOTOS S.A. już od 18 lat wspiera najzdolniejszych młodych skoczków narciarskich oraz dwuboistów, jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów - prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz stypendiów i nagród dla najlepszych młodych narciarzy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju. 

Wsparciem dla klubów są również nagrody finansowe dla 20 trenerów oraz sześciu najlepszych drużyn klasyfikacji klubowej zawodów LOTOS Cup.

Źródło: Anna Karczewska / PZN