19 CZERWCA 2021

Laureaci LOTOS Cup 2021 obsypani nagrodami

19 czerwca 2021 roku w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle odbyło się uroczyste podsumowanie XVII edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego wieczoru nagrodzeni zostali najlepsi zawodnicy minionego sezonu, najlepsze kluby oraz trenerzy, którzy stoją za sukcesami następców mistrza.

Grupa LOTOS z młodymi skoczkami jest już od 17 lat. Program LOTOS Szukamy Następców Mistrza rozgrywany jest od sezonu 2004/2005. W tracie tych XVII edycji Grupa LOTOS ufundowała, a PZN przekazał klubom sportowym: 337 kompletów nart skokowych z wiązaniami, 263 kombinezony skokowe, 100 kasków, 275 par butów skokowych, 91 kompletów nart biegowych z wiązaniami oraz 65 strojów startowych do narciarstwa biegowego. Profesjonalny sprzęt sportowy dał klubom możliwość pełnego szkolenia najmłodszych grup wiekowych.

W ramach współpracy PZN z Grupą LOTOS S.A. w sezonie 2021 łącznie ufundowanych zostało 12 rocznych stypendiów sportowych dla skoczków i zawodników kombinacji norweskiej, którzy uplasowali się na pierwszych trzech miejscach w klasyfikacjach generalnych LOTOS Cup w kategoriach Młodzik i Junior Młodszy. Wręczone zostały także nagrody finansowe dla trzech najlepszych skoczków narciarskich w kategoriach Junior oraz Senior.

Wsparciem dla klubów są również nagrody finansowe dla 20 trenerów oraz sześciu najlepszych drużyn klasyfikacji klubowej zawodów LOTOS Cup 2021.

Laureaci i laureatki LOTOS Cup 2021 w skokach narciarskich

CHŁOPIEC MŁODSZY

  1. Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (400 pkt.)
  2. Kamil Jarząbek - KS Eve-nement Zakopane (285 pkt.)
  3. Jakub Nawrocki - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (270 pkt.)
  4. Konrad Klimunt - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (245 pkt.)
  5. Antoni Kidoń - KS Chochołów (205 pkt.)
  6. Szymon Jarosz - TS Wisła Zakopane (140 pkt.)

DZIEWCZYNKA MŁODSZA

  1. Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (380 pkt.)
  2. Julia Fender - LKS Klimczok Bystra (380 pkt.)
  3. Zuzanna Truchan - KS Chochołów (240 pkt.)
  4. Antonina Bobak - KS Eve-nament Zakopane (240 pkt.)
  5. Emilia Antosz - KS Chochołów (190 pkt.)
  6. Magdalena Jaźwiec - KS Eve-nement Zakopane (170 pkt.)

CHŁOPIEC

  1. Kacper Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (460 pkt.)
  2. Kevin Kubień - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (460 pkt.)
  3. Bartłomiej Czech - KS Chochołów (307 pkt.)
  4. Marcin Bobak - KS Chochołów (271 pkt.)
  5. Mateusz Ustupski - KS Rutkow-Ski (255 pkt.)
  6. Rafał Luberda - KS Rutkows-Ski (245 pkt.)

DZIEWCZYNKA

  1. Amelia Polanowska - AZS Zakopane (500 pkt.)
  2. Natalia Łupieżowiec - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (360 pkt.)
  3. Ewa Frączek - AZS Zakopane (340 pkt.)
  4. Oliwia Brenkus - ZKN Sokół Zagórz (330 pkt.)
  5. Nikola Kiersnowska - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (225 pkt.)
  6. Marta Ściborski - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (135 pkt.)

CHŁOPIEC STARSZY

  1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra (600 pkt.)
  2. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane (410 pkt.)
  3. Łukasz Łukaszczyk - TS Wisła Zakopane (328 pkt.)
  4. Grzegorz Rafacz - AZS Zakopane (320 pkt.)
  5. Szymon Bobak - KS Eve-nement Zakopane (305 pkt.)
  6. Szymon Byrski - KS Chochołów (286 pkt.)

MŁODZICZKA

  1. Pola Bełtowska - AZS Zakopane (600 pkt.)
  2. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane (480 pkt.)
  3. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk (360 pkt.)

KOBIETY

  1. Anna Twardosz - KS AZS AWF Katowice (200 pkt.)
  2. Nicole Konderla - KS AZS AWF Katowice i Kamila Karpiel - AZS Zakopane (140 pkt.)

MŁODZIK

  1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin (580 pkt.) - 6000,00 zł
  2. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane (500 pkt.) - 4800,00 zł
  3. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane (420 pkt.) - 3600,00 zł
  4. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (380 pkt.)
  5. Klemens Staszel - KS Eve-nement Zakopane (266 pkt.)
  6. Rafał Rafacz - AZS Zakopane (213 pkt.)

JUNIOR MŁODSZY

  1. Jan Habdas - LKS Klimczok Bytra (560 pkt.) - 6000, 00 zł
  2. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane (540 pkt.)
  3. Marcin Wróbel - AZS Zakopane (420 pkt.) - 4800,00 zł
  4. Robert Ryś - LKS Olimpia Goleszów (286 pkt.) - 3600,00 zł
  5. Michał Martynek - LKS Olimpia Goleszów (261 pkt.)
  6. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane (255 pkt.)

JUNIOR

  1. Kacper Juroszek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (540 pkt.) - 3000,00 zł
  2. Krzysztof Kieta - LKS Poroniec Poronin (450 pkt) - 2500,00 zł
  3. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (400 pkt.) - 2000,00 zł
  4. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane (400 pkt.)
  5. Karol Niemczyk - LKS Klimczok Bystra (350 pkt.)
  6. Adam Niżnik - TS Wisła Zakopane (306 pkt.)

SENIOR

  1. Krzysztof Leja - AZS Zakopane (540 pkt.) - 3000,00 zł
  2. Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice (510 pkt.) - 2500,00 zł
  3. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk (480 pkt.) - 2000,00 zł

Wsparcie finansowe dla młodych skoczków narciarskich funkcjonuje od początku istnienia Programu. Początkowo roczne stypendia, sfinansowane przez Grupę LOTOS, otrzymywali najlepsi skoczkowie narciarscy i kombinatorzy norwescy z kategorii Junior C (aktualnie Młodzik) oraz Junior B (aktualnie Junior Młodszy). Obecnie zawodnikom, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu, wypłacane są jednorazowe nagrody finansowe. Z każdym sezonem Grupa LOTOS zwiększa wsparcie finansowe dla klubów narciarskich oraz zawodników. Dlatego też po raz czwarty w historii nagrody finansowe otrzymali również najlepsi skoczkowie narciarscy z kategorii Junior oraz Senior.

Laureaci i laureatki LOTOS Cup 2021 w kombinacji norweskiej

CHŁOPIEC MŁODSZY

  1. Adam Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (200 pkt.)
  2. Kamil Jarząbek - KS Eve-nement Zakopane (160 pkt.)
  3. Szymon Jarosz - TS Wisła Zakopane (140 pkt.)
  4. Paweł Pierzchała - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (110 pkt.)
  5. Konrad Klimunt - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (95 pkt.)
  6. Jakub Nawrocki - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (85 pkt.)

DZIEWCZYNKA MŁODSZA

  1. Oliwia Bury - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (200 pkt.)
  2. Zuzanna Truchan - KS Chochołów (160 pkt.)
  3. Antonina Bobak - KS Eve-nement Zakopane (120 pkt.)
  4. Julia Fender - LKS Klimczok Bystra (110 pkt.)
  5. Magdalena Jaźwiec - KS Eve-nement Zakopane (90 pkt.)
  6. Wiktoria Kubas - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (85 pkt.)

CHŁOPIEC

  1. Arkadiusz Bednar - UKS Sołtysianie Stare Bystre (280 pkt.)
  2. Marcin Galica - KS Eve-nement Zakopane (240 pkt.)
  3. Bartłomiej Czech - KS Chochołów (220 pkt.)
  4. Mateusz Słomka - KS Eve-nement Zakopane (210 pkt.)
  5. Kacper Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (150 pkt.)
  6. Albert Byrdak - AZS Zakopane (135 pkt.)

CHŁOPIEC STARSZY

  1. Grzegorz Rafacz - AZS Zakopane (280 pkt.)
  2. Piotr Nowak - UKS Sołtysianie Stare Bystre (260 pkt.)
  3. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra (240 pkt.)
  4. Michał Obtułowicz - KS Eve-nement Zakopane (150 pkt.)
  5. Tymoteusz Dyduch - LKS Klimczok Bystra (136 pkt.)
  6. Łukasz Łukaszczyk - TS Wisła Zakopane (135 pkt.)

MŁODZIK

  1. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane (280 pkt.) - 6000,00 zł
  2. Kacper Jarząbek - TS Wisła Zakopane (260 pkt.) - 4800,00 zł
  3. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin (205 pkt.) - 3600,00 zł
  4. Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane (170 pkt.)
  5. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (140 pkt.)
  6. Mikołaj Serwatowicz - TS Wisła Zakopane (121 pkt.)

JUNIOR MŁODSZY

  1. Bartłomiej Kuchta - LKS Poroniec Poronin (300 pkt.) - 6000,00 zł
  2. Jakub Wisełka - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (240 pkt.) - 4800,00 zł
  3. Jan Galica - KS Eve-nement Zakopane (190 pkt.) - 3600,00 zł
  4. Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (175 pkt.)
  5. Jan Cudzich - TS Wisła Zakopane (165 pkt.)
  6. Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe (140 pkt.)

OPEN

  1. Andrzej Szczechowicz - TS Wisła Zakopane (180 pkt.)
  2. Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane (130 pkt.)
  3. Maciej Gąsienica-Ciaptak - AZS Zakopane (120 pkt.)

Po raz ósmy w historii Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" Polski Związek Narciarski przekazał nagrody finansowe w wysokości 1800 zł brutto dla trenerów, którzy szukają i szkolą następców mistrza. Fundatorem nagród jest Grupa LOTOS S.A. - Tytularny Sponsor Programu.

  1. Jan Szturc (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  2. Rafał Śliż (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  3. Mateusz Wantulok (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe)
  4. Jakub Kot (AZS Zakopane)
  5. Kazimierz Długopolski (AZS Zakopane)
  6. Wojciech Marusarz (AZS Zakopane)
  7. Andrzej Zarycki (KS Eve-nement Zakopane)
  8. Tomasz Pochwała (KS Eve-nement Zakopane)
  9. Monika Pawlikowska (KS Eve-nement Zakopane)
  10. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
  11. Mariusz Chrapek (TS Wisła Zakopane)
  12. Jarosław Węgrzynkiewicz (SSR LZS Sokół Szczyrk)
  13. Przemysław Kantyka (SSR LZS Sokół Szczyrk)
  14. Jarosław Konior (LKS Klimczok Bystra)
  15. Paweł Słowiok (KS Chochołów)
  16. Andrzej Gąsienica (LKS Poroniec Poronin)
  17. Tadeusz Tajner (LKS Olimpia Goleszów)
  18. Andrzej Ruchała (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
  19. Łukasz Rutkowski (KS Rutkow-Ski)
  20. Wojciech Topór (KS AZS AWF Katowice)

W ramach współpracy Polskiego Związku Narciarskiego z Grupą LOTOS po raz czwarty w historii PZN przekazał sześciu najlepszym klubom nagrody finansowe ufundowane przez Grupę LOTOS.

  1. Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe - 15 000 zł
  2. AZS Zakopane - 13 000 zł
  3. KS Eve-nement Zakopane - 11 000 zł
  4. TS Wisła Zakopane - 10 000 zł
  5. SSR LZS Sokół Szczyrk - 9 000 zł
  6. LKS Klimczok Bystra - 8 000 zł

Źródło: Anna Karczewska / PZN