17 LUTEGO 2021

III edycja LOTOS Cup 2021: deszczowy i śnieżny konkurs na Skalitem

Pogoda nie rozpieszczała dzisiaj zawodników, którzy rywalizowali na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku w drugim konkursie skoków podczas III edycji Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza. Po raz kolejny najwięcej medali w zawodach LOTOS Cup wywalczyli reprezentanci zakopiańskiego AZS-u, którzy siedmiokrotnie stawali na podium.

Rywalizację drugiego dnia zawodów LOTOS Cup rozpoczęli najstarsi uczestnicy Programu, którzy musieli walczyć nie tylko z rywalami, ale również wiatrem oraz padającym deszczem. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych na obiekcie HS-104 udało się rozegrać wszystkie zaplanowane serie, czyli dwie konkursowe i jedną liczoną do kombinacji norweskiej. Następnie zawody przeniosły się na skocznię HS-75. Zbyt intensywnie padający śnieg mocno utrudnił rywalizację, dlatego dbając o bezpieczeństwo zawodników, jury zawodów zdecydowało o anulowaniu serii finałowej i rozegraniu tylko jednej serii konkursowej.

Na obiekcie HS-75 w kategorii Młodziczka dwukrotnie podczas tej edycji triumfowała Pola Bełtowska z klubu AZS Zakopane. - Uważam, że zarówno pierwsze, jak i drugie zawody nie poszły mi za dobrze. Warunki były trudne i ciężko było oddać swoje dobre skoki, bo bardzo mocno sypał śnieg, a także wiatr troszkę kręcił - przyznała Pola Bełtowska. - Cieszę się, że dwukrotnie triumfowałam, ale mimo tego sukcesu ze skoków nie jestem zadowolona. Mam wiele rzeczy do poprawy, dlatego będę starała się na każdym treningu eliminować krok po kroku te błędy, abym podczas finałowej edycji mogła cieszyć się skokami - dodała. - W czwartek również startuję w kombinacji norweskiej. Mam nadzieję, że warunki na trasie będą dobre i uda mi się dobrze pobiec - podsumowała złota medalistka.  

Medaliści i medalistki środowych zawodów LOTOS Cup w Szczyrku

Chłopiec Starszy

 1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 2. Łukasz Łukaszczyk - TS Wisła Zakopane
 3. Grzegorz Rafacz - AZS Zakopane

Młodzik

 1. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
 2. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane

Młodziczka

 1. Pola Bełtowska - AZS Zakopane
 2. Zuzanna Rapacz - KS Eve-nement Zakopane
 3. Natalia Słowik - AZS Zakopane

Kobiety

 1. Paulina Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 2. Marcelina Bełtowska - AZS Zakopane
 3. Wiktoria Kiersnowska - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Junior Młodszy

 1. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
 2. Robert Ryś - LKS Olimpia Goleszów
 3. Marcin Wróbel - AZS Zakopane

Junior

 1. Radek Rydl - TJ Dukla Liberec
 2. Jakub Sikola - TJ Dukla Liberec
 3. Frantisek Lejsek - TJ Dukla Liberec

Senior

 1. Jarosław Krzak - PKS Olimpijczyk Gilowice
 2. Krzysztof Leja - AZS Zakopane
 3. Szczepan Kupczak - SSR LZS Sokół Szczyrk

W czwartek do walki o medale LOTOS Cup przystąpią kombinatorzy norwescy, którzy rywalizować będą na trasach biegowych Kubalonki. Start zawodów zaplanowano na godzinę 10:00.

Tytularnym Sponsorem Programu LOTOS Szukamy Następców Mistrza jest Grupa LOTOS, natomiast organizatorem zawodów LOTOS Cup jest Polski Związek Narciarski.

Źródło: Anna Karczewska / PZN