25 WRZEŚNIA 2021

Żyła i Kubacki w TOP10 zawodów FIS Grand Prix w Hinzenbach

Piotr Żyła i Dawid Kubacki zameldowali się w czołowej "10" zawodów FIS Grand Prix, które w sobotę odbyły się na skoczni HS-90 w Hinzenbach. Rywalizację zdominowali Japończycy - zwyciężył Yukiya Sato, który o 1,6 punktu pokonał swojego rodaka Ryoyu Kobayashiego. Podium uzupełnił Niemiec Karl Geiger.

Tego dnia najlepszym z reprezentantów Polski był Piotr Żyła, który po skokach na odległość 86 i 87 metrów wywalczył siódme miejsce. Lokatę za nim uplasował się Dawid Kubacki, który lądował odpowiednio na 85 i 87 metrze. Na 18. pozycji zawody ukończył Kamil Stoch (87 i 81 m). Natomiast pierwsze w karierze punkty w zawodach najwyższej rangi wywalczył 20. Kacper Juroszek, który uzyskał 86 i 84 metry.

Poza finałową "30" uplasowali się: 32. Paweł Wąsek (80,5 m) oraz 48. Andrzej Stękała (76 m).

Finałowe zawody FIS Grand Pri rozegrane zostaną już za tydzień w niemieckim Klingenthal.

Źródło: Anna Karczewska / PZN