11 STYCZNIA 2021

Tomasz Pilch: podniosłem swój poziom

Tomasz Pilch był najlepszym polskim zawodnikiem w czasie weekendowych zawodów FIS Cup w Zakopanem. Po piątym miejscu w sobotę, w niedzielę mistrz Polski zajął siódme miejsce. Trzeba jednak przyznać, że obsada zawodów była bardzo mocna. Wszystko przez to, że skoczkowie są spragnieni rywalizacji, tymczasem odwoływane są zawody Pucharu Kontynentalnego. - W tym sezonie jest przez to bardzo trudno o dobry rytm startowy. Dzięki temu wielu dobrych zawodników pojawia się w FIS Cup. Poziom konkursów w Zakopanem był wysoki - powiedział Pilch.

Sam był zadowolony ze swoich prób. Przede wszystkim z tego, że zaczyna skakać powtarzalnie. - Podniosłem swój poziom i to cieszy. Zresztą dobre skoki oddawałem już na zgrupowaniu. Na pewno jednak stać mnie było na więcej w tych konkursach. Wciąż popełniam błędy - tłumaczył.

Zawodnika WSS Wisła cieszy fakt, że na zgrupowaniu kadry skakał na podobnym poziomie, co Jakub Wolny i Paweł Wąsek, a obaj pewnie punktowali w zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. - To tylko pozwala mi pozytywnie patrzeć na to, co robię, bo stać mnie na podobne skoki do tych, jakie oni pokazują - mówił Pilch.

Źródło: PZN