17 STYCZNIA 2023

Nicole Konderla ze złotym medalem uniwersjady

Nicole Konderla zdobyła złoty medal zimowej uniwersjady w Lake Placid. Polka stanęła na najwyższym podium, wygrywając z Japonką Machiko Kubota. Trzecie miejsce zajęła kolejna z Polek, Kinga Rajda.

Nicole Konderla już po pierwszej serii znajdowała się na szczycie klasyfikacji, Po skoku na odległość 90.5 metra reprezentantka Polski wyprzedzała Japonkę Machiko Kubota o blisko 10 punktów. Trzecie miejsce zajmowała Kinga Rajda, która wylądowała w punkcie oznaczającym 86.5 metra. Rajda miała niespełna 6 punktów starty do Japonki i realne szanse na walkę o drugą pozycję.

W drugiej serii Machiko Kubota uzyskała najlepszy wynik, pomimo, że wylądowała metr bliżej od Konderli i pół metra bliżej od Kingi Rajdy. Dzięki temu Japonka odrobiła kilka punktów starty do liderki, ale ostateczni pozostała na drugiej pozycji, tracąc do Polki niespełna siedem punktów. Kinga Rajda, podobnie jak w pierwszej serii, uzyskała trzeci rezultat punktowy i umocniła się na trzecim miejscu.

Bardzo dobrze spisały się również pozostałe reprezentantki Polski. Anna Twardosz zajęła czwarte miejsce, a na piątej pozycji konkurs 30 Zimowej Uniwersjady w Lake Placid ukończyła Paulina Cieślar.

Mężczyźni tuż za podium

W konkursie mężczyzn tuż za podium sklasyfikowany został Adam Niźnik. Reprezentant Polski po pierwszej serii zajmował piąte miejsce, a w drugiej uzyskał czwarty rezultat. Łączna nota pozwoliła na zajęcie miejsca tuż za strefą medalową – Polak do trzeciej pozycji stracił ponad 10 punktów.

Zwycięzcą rywalizacji na obiekcie HS100 został reprezentant Kazachstanu, Danil Vassiliev, który wyprzedził dwóch Austriaków – Maximiliana Lienhera i Timona-Pascala Kahofera. W konkursie sklasyfikowano łącznie 22 zawodników.