22 PAŹDZIERNIKA 2021

Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w Zakopanem

28 i 29 października w Zakopanem rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w skokach narciarskich. Areną zmagań w walce o medale krajowego czempionatu będzie Średnia Krokiew im. Bronisława Czecha.

W czwartek odbędą się konkursy indywidualne Kobiet i Seniorów, podczas których tytułu mistrzowskiego bronić będą: Joanna Szwab z KS AZS AWF Katowice oraz Dawid Kubacki z TS Wisły Zakopane. Przed rokiem na Skalitem w Szczyrku srebrne medale zdobyli: Kinga Rajda (KS AZS AWF Katowice) oraz Andrzej Stękała (AZS Zakopane). Na najniższym stopniu podium stanęli wówczas: Anna Twardosz (KS AZS AWF Katowice) oraz Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane).

Kolejnego dnia skoczkowie narciarscy powalczą o medale Mistrzostw Polski Seniorów w konkursie drużynowym. Obrońcami tytułu mistrzowskiego będą reprezentanci Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (Piotr Żyła, Kacper Juroszek, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł), którzy przed rokiem zdominowali rywalizację i pewnie wywalczyli złote medale. Wicemistrzami Polski w 2020 roku zostali skoczkowie z zakopiańskiego AZS-u (Mateusz Gruszka, Stanisław Ciszek, Andrzej Stękała i Maciej Kot), a brązowymi medalistami zawodnicy z klubu TS Wisła Zakopane (Klemens Murańka, Dawid Jarząbek, Jan Rzadkosz i Dawid Kubacki).

Na starcie tegorocznych mistrzostw Polski nie zabraknie czołowych reprezentantów i reprezentantek Polski. O medale krajowego czempionatu powalczą wszyscy podopieczni Michała Doleżala z Kadry Narodowej A, którzy w niedzielę rozpoczną zgrupowanie w Zakopanem.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Kobiet w Zakopanem będą imprezą zamkniętą i odbędą się bez udziału publiczności.

Program zawodów:

28.10.2021, czwartek - konkursy indywidualne Kobiet i Seniorów

 • 17:00 - trening oficjalny Kobiet i Seniorów
 • 18:30 - seria próbna Kobiet
 • 18:45 - kwalifikacje Seniorów (w przypadku mniej niż 50ciu zawodników seria próbna)
 • 20:00 - pierwsza seria konkursowa Kobiet
 • 20:15 - pierwsza seria konkursowa Seniorów
 • druga seria konkursowa Kobiet
 • druga seria konkursowa Seniorów
 • ceremonia dekoracji

29.10.2021, piątek - konkurs drużynowy Seniorów

 • 11:00 - seria próbna
 • 11:45 - pierwsza seria konkursowa
 • druga seria konkursowa
 • ceremonia dekoracji

Wnioski o przyznanie akredytacji dla dziennikarzy oraz fotoreporterów na Mistrzostw Polski w Zakopanem proszę kierować na adres: media@pzn.pl (wpisując w tytule e-maila "Mistrzostwa Polski w Zakopanem” a w treści wiadomości: imię i nazwisko, nazwę redakcji oraz rodzaj akredytacji (MEDIA/FOTO) do dnia 25.10.2021r. do godziny 14:00.  Do końca dnia 25.10.2021r. przesłana zostanie do Państwa odpowiedź dotycząca przyznania akredytacji bądź odrzucenia wniosku.

Złożenie wniosku akredytacyjnego nie jest równoznaczne z przyznaniem akredytacji. Akredytacje nie będą przyznawane osobom poniżej 18. roku życia. Z powodu ograniczonej liczby dostępnych akredytacji Biuro Prasowe zastrzega sobie prawo wprowadzania limitu akredytacji dla poszczególnych redakcji lub agencji. Decyzje o udzieleniu lub odrzuceniu wniosków o akredytację będą ostateczne i nie podlegają odwołaniu.

Źródło: Anna Karczewska / PZN