25 LISTOPADA 2022

Kwalifikacje w Ruce przełożone na sobotę

Kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich, które miały odbyć się w piątkowe popołudnie, zostały przełożone na sobotę. Przyczyną są problemy niemieckiej reprezentacji - sprzęt niemieckich skoczków utknął po drodze do Ruki.

Decyzja o zmianie harmonogramu zapadła po spotkaniu kapitanów reprezentacji, którzy w duchu fair-play zagłosowali za przesunięciem serii kwalifikacyjnej. W piątek na skoczni w Ruce odbędą się więc trzy serie treningowe, a kwalifikacje zastąpią sobotnią sesję próbną, która miała ruszyć przed samym konkursem.

Logistyka i transport są w Finlandii wyjątkowo trudne do zaplanowania. Lotnisko w Oulu jest najbezpieczniejszym z rozwiązań, ale z niego trzeba pokonać jeszcze wiele kilometrów samochodami, aby dotrzeć do Ruki. Z kolei port lotniczy, znajdujący się w Kuusamo daje komfort krótkiego transferu, jednak z drugiej strony stwarza niebezpieczeństwo opóźnień albo odwołań lotów. Tak stało się właśnie w przypadku transportu sprzętu niemieckiej kadry.

- Z Oulu trzeba jechać około trzech godzin, ale tam lądują większe samoloty i jest więcej połączeń. Aby jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko, nasz sprzęt jedzie do Finlandii w busach, które transportowane są z wyprzedzeniem promem – tłumaczy Marc Nölke, asystent trenera kadry skoczków.

 

HARMONONOGRAM ZAWODÓW - SOBOTA, 26.11

  • 07:30 kwalifikacje
  • 09:00 start pierwszej serii

Źródło: PZN