6 SIERPNIA 2022

Konderla i Juroszek wygrywają Memoriał Olimpijczyków w Szczyrku

Jak co roku na Kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku rozegrany został Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków w skokach narciarskich. Tego lata wśród Kobiet triumfowała Nicole Konderla z klubu KS AZS AWF Katowice, natomiast w kategorii Open Mężczyzn najlepszy był Kacper Juroszek z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego. 

>>>OFICJALNE WYNIKI<<<

W deszczowej aurze rozegrany został tegoroczny Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków w Szczyrku, którego organizatorem był klub SS-R LZS Sokół Szczyrk. W zawodach udział wzięło łącznie: 10 skoczkiń narciarskich oraz 28 skoczków narciarskich. Na starcie konkursu zobaczyliśmy m.in. podopiecznych Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej. Najlepszy wśród mężczyzn był Kacper Juroszek, który dwukrotnie wylądował na 99 metrze i skoki te zapewniły mu zwycięstwo i główną nagrodę w konkursie. Obok niego na podium stanęło dwóch podopiecznych Daniela Kwiatkowskiego z Kadry Narodowej Młodzieżowej. Drugie miejsce wywalczył Klemens Joniak z klubu LKS Poroniec Poronin (99,5 i 95 m), a trzeci był Marcin Wróbel z zakopiańskiego AZS-u (96 i 97 m).

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Nicole Konderla, która oddał skoki na odległość 93 i 78,5 metra. Na drugim stopniu podium stanęła Słowaczka Tamara Mesikova (88 i 73 m), a trzecia była Pola Bełtowska z klubu AZS Zakopane (83,5 i 76,5 m). 

Źródło: Anna Karczewska / PZN