26 PAŹDZIERNIKA 2023

Kacper Juroszek zmienia grupę treningową

Do inauguracji 45. edycji Pucharu Świata skokach narciarskich został niespełna miesiąc. Po krajowym czempionacie w Szczyrku trener Thomas Thurnbichler podjął istotną decyzję dotyczącą jednego ze swoich podopiecznych.

– Po letnich mistrzostwach Polski odbyliśmy bardzo konstruktywne spotkanie w gronie wszystkich naszych trenerów. Celem było przemyślenie optymalnych warunków treningowych dla zawodników w kontekście finałowych przygotowań do sezonu zimowego – przekazuje trener Thomas Thurnbichler, główny szkoleniowiec Kadry Narodowej A.

Efektem rozmowy trenerów reprezentacji Polski są zmiany obejmujące 21-letniego Kacpra Juroszka, najmłodszego spośród członków Kadry Narodowej A na sezon 2023/24.

– Zdecydowaliśmy się przenieść Kacpra Juroszka do drugiej grupy treningowej. Chcemy dać mu nieco więcej spokoju i zapewnić mniej stresujące warunki przygotowań na ostatniej prostej przed zimą, co może ułatwić mu ustabilizowanie formy na skoczni, a także wykrzesanie pełni potencjału. Nie mieliśmy wątpliwości, że w jego przypadku będzie to najlepszy ruch – argumentuje austriacki trener.

Pod okiem Thomasa Thurnbichlera do rywalizacji na śniegu będą przygotowywać się Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła, natomiast Kacper Juroszek dołączył do zespołu dowodzonego przez Davida Jiroutka. Od wiosny do Kadry Narodowej B należą Jan Habdas, Klemens Murańka, Adam Niżnik, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Puchar Świata w skokach narciarskich 2023/24 ruszy w ostatni weekend listopada w Ruce. Nasz kraj będzie mógł wystawić w Finlandii pięciu zawodników.

Źródło: PZN