14 LISTOPADA 2021

Jan Habdas na podium w zawodach FIS Cup w Falun

Jan Habdas po raz pierwszy stanął na podium w zimowej edycji zawodów FIS Cup w skokach narciarskich. Nasz reprezentant wywalczył drugie miejsce w niedzielnym konkursie w Falun, oddając skoki na odległość 98,5 oraz 94,5 metra. Tym samym podopieczny Daniela Kwiatkowskiego osiągnął najlepszy w karierze rezultat. Wspólnie z Habdasem na drugim stopniu podium stanął Austriak Clemens Aigner (98 i 94 m). Zwycięstwo odniósł jego rodak Maximilian Ortner (99 i 92 m).

Za nami udany weekend w Falun zwieńczony pierwszym w sezonie miejscem na podium reprezentanta Polski w zawodach FIS Cup. Drugie miejsce na skoczni HS-100 zajął Jan Habdas, który tym samym zapisał na swoim koncie najlepszy w karierze wynik. Życiowy rezultat w zawodach FIS Cup w Falun osiągnął także Arkadiusz Jojko, który po skokach na odległość 95 oraz 92 metry wywalczył szóste miejsce. Młodszy z braci Jojko po raz pierwszy w karierze zameldował się w najlepszej "10" międzynarodowego konkursu.

W niedzielnych zawodach punkty zdobyli wszyscy z podopiecznych trenera Kwiatkowskiego. Na 16. pozycji rywalizację ukończył Klemens Joniak (91,5 i 90,5 m). Natomiast lokaty w trzeciej "10" zajęli: 22. Szymon Jojko (90,5 i 88 m), 24. Szymon Zapotoczny (91,5 i 86,5 m) i 30. Adam Niżnik (90,5 i 89 m).

Po udanym weekendzie w Falun na drugie miejsce w klasyfikacji generalnie FIS Cup awansował Jan Habdas, który ma na swoim koncie 487 punktów.

Źródło: Anna Karczewska / PZN