23 STYCZNIA 2023

Dwa medale Polaków w konkursie EYOF w Planicy

Klemens Joniak i Wiktor Szozda stanęli na podium konkursu skoków rozgrywanego w ramach European Youth Olympic Festival. Polacy na skoczni HS102 w Planicy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Zawody pewnie wygrał Austriak Stephan Embacher, który w końcowej klasyfikacji uzyskał notę 268,8 pkt i o ponad 20 punktów wyprzedził Klemensa Joniaka. Rywalizacja o druga pozycję była wewnętrzną sprawą reprezentantów Polski. W pierwszej serii lepszy był Joniak, w drugiej wyższą notę uzyskał Wiktor Szozda. Ostatecznie to Klemens Joniak wywalczył srebrny medal wyprzedzając Szozdę o półtora punktu.

W pierwszej dwudziestce sklasyfikowano także kolejnego reprezentanta Polski, Tymoteusza Amilkiewicza, który zakończył zawody w Planicy na 19 pozycji. Klemens Staszel został zdyskwalifikowany.

EYOF 2023, HS102:

1. Stephan Embacher AUT 268,8 pkt
  2. Klemens Joniak POL 248,1 pkt
  3. Wiktor Szozda POL 246,6 pkt

W konkursie kobiet najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski była Pola Bełtowska, która zajęła 10 miejsce. Tuż za nią uplasowała się Natalia Słowik. Na 18 pozycji zawody zakończyła Sara Tajner, a kolejna Polka, Zuzanna Rapacz, została sklasyfikowana na 21 miejscu.

Źródło: PZN/ADV