2 PAŹDZIERNIKA 2022

Dawid Kubacki wygrywa cykl FIS Grand Prix 2022

Dawid Kubacki nie dał rywalom żadnych szans i pewnie wygrał finałowy konkurs FIS Grand Prix w Klingenthal, po raz czwarty w karierze triumfując w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Nasz reprezentant uzyskał na Vogtland Arenie 125 oraz 138 metrów i drugiego Japończyka Ryoyu Kobayashi pokonał o prawie 12 punktów. Podium niedzielnego konkursu uzupełnił Norweg Daniel Andre Tande.

Oprócz Kubackiego punkty w Klingenthal wywalczyli: 13. Kacper Juroszek, 24. Stefan Hula oraz 30. Paweł Wąsek, który został zdyskwalifikowany w serii finałowej. Poza "30" znaleźli się: 36. Klemens Murańka oraz 39. Piotr Żyła.

Dawid Kubacki pewnie triumfowa także w cyklu FIS Grand Prix. Polak zapisał na swoim koncie 380 punktów dzięki trzem wygranym i jednemu drugiemu miejscu. Obok niego na drugim stopniu podium stanął Austriak Manuel Fettner. Trzecim zawodnikiem sezonu był nieobecny w Klingenthal Kamil Stoch. Tuż za podium uplasował się Paweł Wąsek, a czołową "10" zamknął Jakub Wolny.

Źródło: Anna Karczewska / PZN