4 WRZEŚNIA 2022

COC w Lillehammer: Klemens Murańka ponownie szósty

Klemens Murańka ma za sobą udany weekend w Lillehammer. W niedzielnym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego reprezentant Polski po raz kolejny uplasował się na szóstym miejscu. Dzięki dobrym występom w Norwegii Murańka wywalczył dla naszej drużyny dodatkowe, siódme miejsce na ostatnie tego lata zawody FIS Grand Prix w Rasnovie, Hinzenbach i Klingenthal.

Trzech z czterech reprezentantów Polski zdobyło punkty w niedzielnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Kolejny dobry występ zanotował Klemens Murańka, który po skokach na odległość 134 oraz 135 metrów zajął szóstą pozycję. W czołowej "10" po raz kolejny zameldował się Stefan Hula. Szczyrkowianin w pierwszym skoku wylądował na 131 metrze, a w rundzie finałowej uzyskał 127,5 metra i te próby pozwoliły mu na zajęcie 10. lokaty. Punkty zdobył również 27. Jarosław Krzak, który skoczył 118 oraz 119,5 metra.

Poza finałową "30" uplasował się Adam Niżnik, który po skoku na odległość 112 metrów zajął 38. miejsce.

Kolejność miejsc na podium była identyczna jak podczas sobotnich zawodów. Zwyciężył Norweg Sondre Ringen. Drugi był Japończyk Ren Nikaido, a trzecią lokatę wywalczył kolejny reprezentant gospodarzy Kristoffer Eriksen Sundal.

Źródło: Anna Karczewska / PZN