17 GRUDNIA 2022

Pierwszy dzień rywalizacji w Młodzieżowym Pucharze Polski

Pierwsze zawody Młodzieżowego Pucharu Polski zaplanowano na weekend 17 /18 grudnia. Areną zmagań młodych adeptów narciarstwa alpejskiego jest Suche. Na trasie slalomu pierwszego dnia zawodów zmierzyło się ponad 50 zawodników i zawodniczek.

W kategorii Młodzik najlepsza okazała się Iga Kaczmarek. Zawodniczka Stowarzyszenia Ski Team Kaczma już w pierwszym przejeździe uzyskała przewagę nad rywalkami, uzyskując zdecydowanie najlepszy czas. W drugim jeszcze powiększyła dystans dzielący ją od kolejnych zawodniczek. Ostatecznie Iga Kaczmarek wygrała slalomową rywalizację z przewagę ponad 2 sekund. Drugie miejsce wywalczyła Helena Leśniak z KN Gondola Krynica, trzecie miejsce zajęła Izabela Kasperkiewicz. Reprezentantka KKN Sierpaw Ski straciła do pierwszej pozycji blisko 2,5 sekundy. W zawodach sklasyfikowano 26 zawodniczek.

Wśród  Juniorów Młodszych najlepszy łączny czas obu przejazdów uzyskał Kazimierz Ziółkowski. Podobnie, jak w przypadku Igi Kaczmarek, Kazimierz także prowadził po pierwszym przejeździe trasy z różnicą poziomów wynoszącą 140 metrów. Tu jednak rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana – Kazimierz Ziółkowski po pierwszym przejeździe wyprzedzał Szymona Rojka o zaledwie 8 setnych sekundy. Po drugim nie było jednak żadnej wątpliwości, kto zostanie zwycięzcą. Ziółkowski wyprzedził Rojka o blisko sekundę i to właśnie on cieszył się z pierwszej wygranej w sezonie Młodzieżowego Pucharu Polski.

Trzecie miejsce w kategorii Junior Młodszy zajął Filip Nowosad, awansując o dwa miejsca w porównaniu do klasyfikacji po pierwszym przejeździe.