6 KWIETNIA 2022

Zuzanna Czapska najlepsza w Mistrzostwach Słowacji

Zuzanna Czapska zapisała na swoim koncie kolejny tej zimy triumf w zawodach FIS i wygrała slalom gigant podczas Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji w Szczyrbskim Plesie. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Kristina Saalova, a trzecia była Czeszka Linda Trejbalova.

W czołowej "10" uplasowała się również szósta Daria Krajewska. Natalia Złoto zajęła 17.pozycję, a Zuzanna Świgut była 21. Swoich przejazdów nie ukończyły: Angelika Mazur i Ewa Zwijacz.

W slalomie gigancie mężczyzn triumfował reprezentant gospodarzy Andreas Zampa. Drugie miejsce wywalczył Czech Adam Kotzmann, a podium uzupełnił Słowak Martin Hyska.

Tuż za pierwszą trójką uplasował się najlepszy tego dnia z naszych alpejczyków - Michał Michalik. Trzy lokaty za nim znalazł się Paweł Pyjas, a w czołowej "10" zameldował się również dziewiąty Bartłomiej Sanetra. Miejsca w najlepszej "30" zajęli także: 16. Jan Łodziński, 17. Mateusz Szczap, 18. Igor Kaczmarek, 21. Piotr Szeląg i 27. Paweł Bałaś. Na 36. pozycji rywalizację zakończył Sebastian Swegat. Swoich przejazdów nie ukończyli: Marek Zwijacz, Bartosz Szkoła, Bruno Łukaszyk, Igor Szymański, Przemysław Białobrzycki, Wojciech Gałuszka i Stefan Ziobrowski.