7 KWIETNIA 2022

Triumf Piotra Habdasa w zawodach FIS w slalomie

Piotr Habdas wygrał zawody FIS w slalomie, które w czwartek odbyły się w Szczyrbskim Plesie. Na drugim stopniu podium stanął Holender Max Rossum Van, a podium uzupełnił reprezentant Izraela Benjamin Szollos. 

W czołowej "10" zameldowali się również: Bartłomiej Sanetra i Michał Michalik, którzy zajęli odpowiednio ósme i dziewiąte miejsca. Na 11. pozycji slalom ukończył Przemysław Białobrzycki. Cztery lokaty za nim uplasował się Juliusz Mitan, a w trzeciej "10" znaleźli się: 22. Mateusz Szczap i 30. Paweł Bałaś. Swoich przejazdów nie ukończyli: Sebastian Swegat, Wojciech Gałuszka, Igor Szymański, Bruno Lukaszyk, Jan Łodziński, Piotr Szeląg, Bartosz Szkoła i Paweł Pyjas. 

Wśród kobiet triumfowała zawodniczka gospodarzy - Zuzanna Jakubcova. Drugie miejsce zajęła Czeszka Alena Labastova, a podium uzupełniła Barbara Kantorova.

Najlepiej z Polek zaprezentowała się Zuzanna Czapska, która ukończyła rywalizację na piątej pozycji. Trzy lokaty za nią uplasowała się Daria Krajewska. 18. wynik uzyskała Natalia Złoto, a 21. była Zuzanna Świgut. Swoich przejazdów nie ukończyły: Oliwia Wróbel, Hanna Zięba i Maja Woźniczka.

Oficjalne wyniki:

Źródło: Anna Karczewska / PZN