20 LISTOPADA 2022

Slalomy w Finlandii i Szwecji. Polacy ze zmiennym szczęściem

W sobotę i niedzielę na trasach w fińskim Levi i szwedzkim Kaabdalis rywalizowali alpejczycy. W Finlandii w slalomach zaliczanym do Pucharu Świata wystartowała Magdalena Łuczak, a w Szwecji w zawodach FIS na slalomowych trasach pojawili się Paweł Pyjas, Jędrzej Jasiczek, Bartłomiej Sanetra, Bartosz Szkoła, Michał Jasiczek i Wojciech Gałuszka.

W sobotę żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się ukończyć pierwszego przejazdu. Do mety nie dotarła zarówno Magdalena Łuczak w Levi jak i żaden z mężczyzn startujących w Kaabdalis.

W kolejnym dniu zawodów było już zdecydowanie lepiej. Co prawda Magdalena Łuczak nie zdołała zakwalifikować się do drugiego przejazdu, ale na mecie pierwszego uplasowała się na 41 miejscu, tracąc do liderki - Mikaeli Shiffrin ze Stanów Zjednoczonych - 2 sekundy i 57 setnych. Reprezentantka USA uzyskała najlepszy czas także w drugim przejeździe i po kolejnej wygranej (Shiffrin była najlepsza także w sobotę) z Finlandii wyjeżdża z kompletem punktów do klasyfikacji Pucharu Świata.

W niedzielę w Kaabdalis w zawodach FIS bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Pyjas. Polak po pierwszym przejeździe zajmował 11 miejsce, tracąc niewiele ponad pół sekundy do podium. W drugim Pyjas zaatakował, ale wypadł z trasy i ostatecznie nie został sklasyfikowany. W niedzielnych zwodach FIS w Szwecji bezkonkurencyjny był Bułgar Kamen Zlatkov.

Źródło: PZN