24 PAŹDZIERNIKA 2022

PZU oficjalnym sponsorem Maryny Gąsienicy-Daniel

PZU został oficjalnym sponsorem Maryny Gąsienicy-Daniel. Największy polski ubezpieczyciel będzie wspierał zawodniczkę podczas rozpoczynającego się nowego sezonu w narciarstwie alpejskim. Utalentowana zawodniczka została także nową ambasadorką programu Dobra Drużyna PZU, który popularyzuje sport wśród dzieci i młodzieży.

Poprzedni sezon w narciarstwie alpejskim kibice mogą uznać za bardzo udany. To zasługa m.in. Maryny Gąsienicy-Daniel, która dostarczyła Polakom wielu niezapomnianych sportowych emocji. Wielokrotnie plasowała się w czołówce zawodów oraz zaprezentowała fenomenalną formę podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, zajmując ósme miejsce w slalomie gigancie. Dzięki wspaniałej dyspozycji została pierwszą Polką, która uplasowała się w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

- Spółki Skarbu Państwa wspierają polski sport. Jednym z filarów tego zaangażowania jest wsparcie utytułowanych zawodniczek i zawodników w ich drodze po najważniejsze tytuły.  Nasze narodowe firmy sponsorują między innymi lekkoatletów, skoczków narciarskich, wioślarzy, siatkarzy, koszykarzy czy piłkarzy. Grupa PZU wspiera Igę Świątek – najlepszą rakietę świata, a dziś do niej dołącza Maryna Gąsienica Daniel. Mam nadzieję, że zawodniczka, dzięki temu wsparciu, sięgnie po swoje marzenia i najważniejsze trofea – podkreślił Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych.

Największy polski ubezpieczyciel wspiera wybitną narciarkę alpejską

Ubezpieczyciel będzie wspierał zawodniczkę w rozpoczynającym się sezonie narciarskim 2022/2023, śledząc jej zmagania na światowych stokach. Najbliższą okazję zobaczenia alpejki w stroju z logo PZU kibice będą mieli 12 listopada. Tego dnia w austriackim Lech / Zuers rozegrany zostanie Puchar Świata w slalomie równoległym.

- PZU dostrzegł olbrzymi potencjał Maryny Gąsienicy-Daniel, która pisze nowy rozdział w historii polskiego narciarstwa alpejskiego. Mamy nadzieję, że z pomocą Grupy PZU – finansowego giganta, który od lat z dumą wspiera rozwój sportu w Polsce, Maryna będzie rozwijała się i zdobywała kolejne laury na światowych stokach. Wierzymy, że już w tym sezonie sięgnie ona po swoje pierwsze wymarzone podium alpejskiego pucharu świata – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU.

W najbliższym sezonie Polka powinna mieć sporo okazji, aby zaprezentować swoją formę. Oprócz zawodów Pucharu Świata, od 6 do 19 lutego 2023 roku zaplanowane są również Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim we francuskich miejscowościach Courchevel i Méribel.

- Bardzo się cieszę z rozpoczęcia współpracy z Grupą PZU. To znana i dobrze postrzegana marka, która od lat wspiera sportowców w drodze na szczyt. Wierzę, że wspólnie możemy sięgać po najwyższe cele Pucharu Świata i Mistrzostw Świata. PZU dziękuję za zaufanie! – mówi Maryna Gąsienica-Daniel.

Warto być w Dobrej Drużynie PZU

Pochodząca z Zakopanego alpejka będzie także ambasadorką ogólnopolskiego programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU, który został powołany w celu aktywizacji ruchowej dzieci i młodzieży. Dobra Drużyna wspiera początkujących sportowców z akademii, drużyn i innych organizacji sportowych na terenie całej Polski. Program zapewnia wszystkim równe szanse rozwoju, dostępu do sprzętu i infrastruktury sportowej czy udziału w aktywnościach fizycznych. Dobra Drużyna zrzesza już ponad 70 tys. dzieci, dla których sport jest prawdziwą pasją. Jej kapitanem jest najlepsza na świecie tenisistka Iga Świątek, a w gronie ambasadorów są również: utytułowany tancerz na wózku inwalidzkim Paweł Karpiński, młodzi lekkoatleci Jakub Bembenek i Patryk Tylus oraz piłkarze Marcin Pietryka i Leandro Messias Dos Santos. Teraz do sportu będzie zachęcać najmłodszych również narciarka alpejska Maryna Gąsienica-Daniel.

Źródło: Informacja prasowa PZU