12 PAŹDZIERNIKA 2020

Przed nami inauguracja alpejskiego Pucharu Świata!

Tradycyjnie w austriackim Soelden odbędzie się inauguracja alpejskiego Pucharu Świata. W sobotę, 17 października 2020 roku w slalomie gigancie powalczą kobiety, natomiast dzień później sezon zainaugurują mężczyźni. Polskę w Soelden reprezentować będzie Maryna Gąsienica-Daniel.

Już w najbliższy weekend czekają nas pierwsze w sezonie zimowym zawody. Jak co roku jako pierwszy rozegrany zostanie Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. W Soelden wystartuje powracająca po kontuzji Maryna Gąsienica-Daniel.

19 miesięcy minęło od ostatniego startu podopiecznej Marcina  Orłowskiego w Pucharze Świata. Maryna Gąsienica-Daniel po raz ostatni miała okazję rywalizować w zawodach najwyższej rangi 8 marca 2019 roku w Szpindlerowym Młynie. Starty w zeszłym sezonie uniemozliwiła jej kontuzja, której doznała we wrześniu ubiegłego roku podczas ostatnich treningów w Nowej Zelandii. Niestety wtedy nasza reprezentantka złamała kość piszczelową i po powrocie do Polski poddanna została operacji. Kolejne miesiące były dla 26-latki czasem rehabilitacji. W styczniu 2020 roku po raz pierwszy od kontuzji Maryna Gąsienica-Daniel stanęła na nartach, a już w najbliższy weekend powróci na stok i powalczy w zawodach Pucharu Świata.

Program zawodów:

17.10.2020, sobota

  • 10:00 - pierwszy przejazd GS
  • 13:00 - drugi przejazd GS

18.10.2020, niedziela

  • 10:00 - pierwszy przejazd GS
  • 13:15 - drugi przejazd GS

Źródło: Anna Karczewska / PZN