26 STYCZNIA 2021

Maryna Gąsienica-Daniel najlepsza w drugim przejeździe w Kronplatz!

Maryna Gąsienica-Daniel po raz kolejny zameldowała się w czołówce alpejskiego Pucharu Świata. Podopieczna Marcina Orłowskiego po pierwszej rundzie była 24., jednak rewelacyjny drugi przejazd sprawił, że Polka awansowała aż o 13. lokat i zawody Pucharu Świata w Kronplatz ukończyła na 11. miejscu. Zakopianka zanotowała zdecydowanie najlepszy czas w drugim przejeździe slalomu giganta.

Tego dnia zwycieżyła Francuzka Tessa Worley. Na drugim stopniu podium stanęła Szwajcarka Lara Gut-Behrami, a trzecie miejsce wywalczyła reprezentantka gospodarzy Marta Bassino.

Po Pucharze Świata w Kronplatz Maryna Gąsienica-Daniel awansowała na 13. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata w slalomie gigancie. Nasza zawodniczka zgromadziła dotychczas 108 punktów.

Źródło: Anna Karczewska / PZN