8 CZERWCA 2020

Szczepan Kupczak rozpoczął treningi z reprezentacją Czech

Nowy sezon przyniósł spore zmiany w polskiej kombinacji norweskiej. Szczepan Kupczak, jako jedyny reprezentant Kadry Narodowej A, do kolejnego sezonu będzie przygotowywał się wspólnie reprezentacją Czech. Nasz obecnie najlepszy dwuboista ma już za sobą pierwsze zgrupowanie z naszymi południowymi sąsiadami. W pierwszym tygodniu czerwca Kupczak wraz z Kadrą Narodową Czech przebywał na obozie w Libercu.

Po minionym sezonie Robert Mateja rozpoczął pracę z czeskimi dwuboistami, gdzie pełni funkcję trenera odpowiedzialnego za część skokową kombinacji norweskiej. To właśnie pod jego okiem Szczepan Kupczak oddał w połowie maja pierwsze w sezonie letnim skoki na kompleksie Skalite w Szczyrku. Następnie nasz najlepszy dwuboista realizował zgrupowanie w Wiśle pod okiem Daniela Hankusa, gdzie głównie skupiał się na treningu biegowym, a także miał przeprowadzone badania wydolnościowe oraz diagnostyczne. Natomiast na Skalitem w Szczyrku skakał wspólnie z Kadrą Narodową Kobiet Łukasza Kruczka.

Następnie, po spełnieniu wszystkich formalności oraz negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa, Szczepan Kupczak wraz z Danielem Hankusem wyruszyli do Liberca na pierwsze wspólne zgrupowanie z reprezentacją Czech. W trakcie obozu w Libercu nasz dwuboista miał przeprowadzone testy na platformie, a także wspólnie z czeskimi zawodnikami realizował trening na skoczni oraz biegowy na nartorolkach.

Źródło: Anna Karczewska / PZN