14 MARCA 2022

Szczepan Kupczak mistrzem Polski w kombinacji norweskiej

Szczepan Kupczak z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk po raz kolejny w karierze został mistrzem Polski w kombinacji norweskiej. Srebrny medal w Mistrzostwach Polski Seniorów wywalczył Andrzej Szczechowicz z TS Wisły Zakopane, a na najniższym stopniu podium stanął Maciej Gąsienica-Ciaptak z zakopiańskiego AZS-u.

Tegoroczny czempionat rozegrany został na trasach biegowych Kubalonki oraz na skoczni o rozmiarze HS-104 w Szczyrku. Po pierwszej części rywalizacji i biegu na dystansie 10 km ze startu wspólnego liderem był Szczepan Kupczak, który nieznacznie wyprzedzał Andrzeja Szczechowicza. Trzeci czas biegu uzyskał Maciej Gąsienica-Ciaptak.

Na skoczni Kupczak nie miał sobie równych. Wylądował na 100 metrze i pewnie triumfował w mistrzostwach kraju. Szczechowicz w serii skoków do kombinacji norweskiej uzyskał 92,5 metra, a Gąsienica-Ciaptak wylądował na 87 metrze.

Źródło: Anna Karczewska / PZN