19 MARCA 2021

Szczepan Kupczak mistrzem Polski

Skocznia HS-104 w Szczyrku oraz trasy biegowe Kubalonki były arenami zmagań w Mistrzostwach Polski Seniorów w kombinacji norweskiej. Tytuł mistrzowski, po raz drugi w karierze w rywalizacji zimowej, wywalczył Szczepan Kupczak z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, który pewnie pokonał tego dnia rywali. Wicemistrzem krajowego czempionatu został Andrzej Szczechowicz z TS Wisły Zakopane, a brązowy medal zdobył klubowy kolega Szczechowicza - Mateusz Jarosz.

20 dwuboistów stanęło na starcie tegorocznych Mistrzostw Polski, które 19 marca rozegrane zostały w Beskidach. Pierwsza część rywalizacji odbyła się na Kompleksie Skalite w Szczyrku i najlepszy na obiekcie HS-104 okazał się Szczepan Kupczak. 29-latek po skoku na odległość 98 metrów o 1,4 punktu wyprzedzał na półmetku zmagań Tymoteusza Amilkiewicza z zakopiańskiego AZS-u. 16-latek wyladował na Skalitem na 102 metrze. Trzecie miejsce po skoku zajmował Mateusz Jarosz, który uzyskał 97,5 metra.

W biegu na dystansie 10 km triumfował także Szczepan Kupczak, który uzyskał najlepszy czas na trasach biegowych Kubalonki i tym samym pewnie wywalczył drugi w karierze tytuł mistrza Polski. Srebrny medal zdobył czwarty po skokach Andrzej Szczechowicz (97,5 m), który na trasie biegowej zanotował drugi czas. Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Jarosz, który uzyskał trzeci rezultat biegu na dystansie 10 km.

Źródło: Anna Karczewska / PZN