11 LUTEGO 2021

MŚJ w Lahti: Gąsienica-Ciaptak i Jarosz w najlepszej "30"

Dwóch naszych kombinatorów norweskich zameldowało się w najlepszej "30" Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. Maciej Gąsienica-Ciaptak wywalczył 21. miejsce, natomiast Mateusz Jarosz był 29. Mistrzem juniorskiego czempionatu został Austriak Johannes Lamparter. Srebrny medal zdobył Francuz Matteo Baud, a na najniższym stopniu podium stanął kolejny z reprezentantów Austrii Stefan Rettenegger.

Na skoczni najlepiej z biało-czerwonych spisał się Mateusz Jarosz, który na półmetku rywalizacji zajmował 18. pozycję. Maciej Gąsienica-Ciaptak uzyskał 35. rezultat, a Adam Skupień był 42. Na trasie biegu na dystansie 10 km znakomicie spisał się z kolei Gąsienica-Ciaptka, który osiagnął dziewiąty czas biegu. Jarosz usykał 35. wynik biegu, a Skupień 37.

Poza najlepszą "30" Mistrzostw Świata Juniorów uplasował się Adam Skupień, który ukończył rywalizację na 39. miejscu.

Źródło: Anna Karczewska / PZN