W piątek, 11 września 2020 roku w auli Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbędzie się uroczyste podsumowanie sezonu zimowego oraz ceremonia wręczenia nagród najlepszym zawodnikom, klubom i trenerom klasyfikacji generalnej Pucharu Grupy Azoty. Początek uroczystości zaplanowano na godzinę 13:00. Głównym Partnerem Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich jest Grupa Azoty.
Medaliści oraz medalistki klasyfikacji generalnej Pucharu Grupy Azoty 2020
Chłopcy
- Jan Zwatrzko - UKS Regle Kościelisko
- Kacper Kmak - LKS Erion Ptaszkowa
- Jan Watycha - UKS Regle Kościelisko
Dziewczęta
- Laura Wantulok - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Kamila Haratyk - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
- Amelia Liszka - KS Chochołów
Młodzik
- Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Kamil Wójcik - UKS Regle Kościelisko
- Emil Koper - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Młodziczka
- Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka
- Daria Szkurat - WKS Zakopane
- Aleksandra Kołodziek - LKS Witów Ski Mszana Górna
Junior Młodszy
- Bartosz Cielniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Łukasz Gazurek - NKS Trójwieś Beskidzka
- Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce
Juniorka Młodsza
- Anna Berezecka - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
- Laura Legierska - NKS Trójwieś Beskidzka
- Oliwia Busko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Junior
- Wojciech Wojtyła - MKS Istebna
- Grzegorz Zawada - MKS Istebna
- Przemysław Kuruc - KS Jedność Nowy Sącz
Juniorka
- Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk
- Marcelina Wojtyła - KS AZS AWF Katowice
- Luiza Motyka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Senior
- Krzysztof Małkiński - KS AZS AWF Katowice
- Arkadiusz Posiadała - UKS Rawa Siedlc
- Łukasz Marmol - KS Jedność Nowy Sącz
Seniorka
- Andżelika Szyszka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne
- Catherine Spierenburg - UKS Regle Kościelisko
- Anna Żółtak - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany
Po raz drugi w historii w tym sezonie nagrody finansowe, ufundowane przez Grupę Azoty, otrzymają: trenerzy, którzy stoją za sukcesami młodych narciarzy, sześć najlepszych drużyn klasyfikacji klubowej Pucharu Grupy Azoty oraz zawodnicy i zawodniczki z sześciu kategorii wiekowych.
Nagrody finansowe dla klubów:
- MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 15 000 zł
- NKS Trójwieś Beskidzka - 13 000 zł
- UKS Regle Kościelisko - 11 000 zł
- MKS Istebna - 10 000 zł
- MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 9 000 zł
- Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe - 8 000 zł
Nagrody finansowe dla trenerów:
- Waldemar Kołcun - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 12 x 1 800 zł
- Jaromir Korkosz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 12 x 1 800 zł
- Mariusz Zowada - NKS Trójwieś Beskidzka - 12 x 1 800 zł
- Mateusz Ligocki - NKS Trójwieś Beskidzka - 12 x 1 800 zł
- Zofia Leśnik - UKS Regle Kościelisko - 12 x 1 800 zł
- Krzysztof Leśnik - UKS Regle Kościelisko - 12 x 1 800 zł
- Jarosław Hulawy - MKS Istebna - 12 x 1 500 zł
- Bogdan Kwaśnik - MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 12 x 1 500 zł
- Bronisław Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe - 12 x 1 500 zł
- Maria Staręga - UKS Rawa Siedlce - 12 x 1 500 zł
- Beata Szymańczak - LKS Klimczok Bystra - 12 x 1 500 zł
- Adrian Cheba - MKS Karkonosze - 12 x 1 500 zł
- Anna Bubula - LKS Markam Wiśniowa-Osieczany - 12 x 1 500 zł
- Krzysztof Jarosz - LKS Witów Ski Mszana Górna - 12 x 1 500 zł
- Adam Roszkowski - UKS Hubal Białystok - 12 x 1 500 zł
Nagrody finansowe dla laureatów II edycji Pucharu Grupy Azoty
Młodziczka
- Zuzanna Fujak - NKS Trójwieś Beskidzka - 6 000 zł
- Daria Szkurat - WKS Zakopane - 4 800 zł
- Aleksandra Kołodziek - LKS Witów Ski Mszana Górna - 3 600 zł
Młodzik
- Szymon Bełz - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 6 000 zł
- Kamil Wójcik - UKS Regle Kościelisko - 4 800 zł
- Emil Koper - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 3 600 zł
Juniorka Młodsza
- Anna Berezecka - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 6 000 zł
- Laura Legierska - NKS Trójwieś Beskidzka - 4 800 zł
- Oliwia Buśko - MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 3 600 zł
Junior Młodszy
- Bartosz Cielniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 6 000 zł
- Łukasz Gazurek - NKS Trójwieś Beskidzka - 4 800 zł
- Maciej Krajcer - UKS Rawa Siedlce - 3 600 zł
Juniorka
- Magdalena Kobielusz - SSR LZS Sokół Szczyrk - 3 000 zł
- Marcelina Wojtyła - KS AZS AWF Katowice - 2 500 zł
- Luiza Motyka - MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 2 000 zł
Junior
- Wojciech Wojtyła - MKS Istebna - 3 000 zł
- Grzegorz Zawada - MKS Istebna - 2 500 zł
- Przemysław Kuruc - KS Jedność Nowy Sącz - 2 000 zł