31 MAJA 2020

MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski najlepszym klubem

Klub MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski pewnie wygrał klasyfikację klubową II edycji Pucharu Grupy Azoty, która rozgrywana była w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich. Podopieczni Waldemara Kołcuna byli bezkonkurencyjni w tym zestawieniu i łącznie wywalczyli 4432,5 punktu. Drugie miejsce zajął klub NKS Trójwieś Beskidzka, którego reprezentanci zgromadzili w "generalce" 3047 punktów. Podium w klasyfikacji klubowej uzupełniła drużyna UKS Regle Kościelisko, która w sezonie wywalczyła 2676 punktów.

Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich realizowany jest od 2010 roku, natomiast od sezonu zimowego 2018/2019 cykl tych zawodów odbywa się w ramach Pucharu Grupy Azoty. Dzięki wsparciu Głównego Partnera Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich, którym jest Grupa Azoty – po raz drugi w historii w tym sezonie nagrody finansowe otrzymają trenerzy, którzy stoją za sukcesami młodych narciarzy oraz sześć najlepszych drużyn klasyfikacji klubowej Pucharu Grupy Azoty.

1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 15 000 zł
  2. NKS Trójwieś Beskidzka - 13 000 zł
  3. UKS Regle Kościelisko - 11 000 zł
  4. MKS Istebna - 10 000 zł
  5. MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 9 000 zł
  6. Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe - 8 000 zł

Wypłaty trenerskie za szkolenie w Narodowym Programie Rozwoju Biegów Narciarskich zostały przyznane według regulaminu Pucharu Grupy Azoty i stąd trzy pierwsze zespoły otrzymają dla swoich trenerów dwie roczne nagrody finansowe w wysokości 1 800 zł miesięcznie. Natomiast klubom z miejsc 4-12 przekazana zostanie jedna roczna nagroda finansowa dla trenera w wysokości 1 500 zł miesięcznie.