3 LISTOPADA 2023

Zapraszamy na konferencję prasową dotyczącą wprowadzenia rewolucyjnego programu w polskim narciarstwie biegowym

Zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową dotyczącą programu i strategii rozwoju biegów narciarskich w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem grup młodzieżowych, która odbędzie się w piątek, 10 listopada 2023 roku w sali konferencyjnej Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. 

W spotkaniu wezmą udział Adam Małysz Prezes PZN, Dr Stanisław Szymanik Wiceprezes PZN, dr Tomasz Grzywacz Dyrektor Sportowy PZN, Martin Persson Trener i Koordynator Projektu rozwoju juniorskich biegów narciarskich oraz Kamil Fundanicz Trener Główny Kadry Narodowej Juniorów. 

Konferencja otworzy trzydniowe szkolenie przeznaczone dla trenerów narciarstwa biegowego, które jest przełomowym wydarzeniem w naszym kraju. Poprowadzi je sztab ekspertów przygotowujący nowe programy dla młodzieży w wieku 16-23 lat. 

Na pytania dziennikarzy odpowiedzą Adam Małysz Prezes PZN, Dr Stanisław Szymanik Wiceprezes PZN, Tomasz Grzywacz Dyrektor Sportowy PZN, Martin Persson Trener i Koordynator Projektu oraz Kamil Fundanicz Trener Główny Kadry Narodowej Juniorów. 

Spotkanie dla mediów odbędzie się w piątek, 10 listopada w godz. 15:00 - 16:00 w sali konferencyjnej COS Szczyrk. 

Prosimy o przesłanie potwierdzenia chęci udziału w konferencji na adres: media@pzn.pl 

Polski Związek Narciarski zapowiada zmiany w szkoleniu młodzieży w biegach narciarskich. Program, który powstał na bazie sprawdzonych doświadczeń u Skandynawów, Amerykanów czy Kanadyjczyków od tego sezonu będzie realizowany w naszym kraju. Projekt jest przygotowany i dostosowany do polskich warunków, aby jak najpełniej rozwijać kompetencje sportowe naszych zawodników. Za jego przygotowanie oraz koordynowanie odpowiedzialny jest Szwed Martin Persson, doświadczony trener, pełniący od tego roku funkcję konsultanta PZN. 

Prezentacja projektu, a także kursokonferencja dla trenerów biegów narciarskich w Polsce odbędzie się w dniach 10-12 listopada w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. To wyjątkowe i przełomowe wydarzenie poprowadzi sztab ekspertów, na czele z lekarzami, dietetykami oraz trenerami PZN.

Zapraszamy!

Źródło: Biuro Prasowe PZN