5 STYCZNIA 2021

TdS w Toblach: Życiowy wynik Marcisz w Pucharze Świata!

Kolejny dobry bieg w 15. edycji Tour de Ski zapisała na swoim koncie Izabela Marcisz, która we włoskim Toblach uzyskała najlepszy jak dotąd rezultat w karierze. Nasza reprezentantka w biegu na dystansie 10 km techniką dowolną wywalczyła 23. miejsce. Zwycięstwo odniosła Amerykanka Jessie Diggins. Na drugim stopniu podium stanęła jej rodaczka Rosie Brennan. Trzecie miejsce zajęła Szwedka Ebba Andersson.

Druga z Polek - Weronika Kaleta ukończyła rywalizację na 52. pozycji.

W  biegu mężczyzn na dystansie 15 km łyżwą rywalizację zdominowali Rosjanie, którzy zajęli wszytskie miejsca na podium. Zwyciężył Aleksandr Bolszunow, drugie miejsce wywalczył Dienis Spicow, a trzeci był Iwan Jakimuszkin. Najlepiej z biało-czerwonych w czwartym etapie Tour de Ski zaprezentował się Dominik Bury, który zajął 45. miejsce. Jego brat - Kamil ukończył bieg na 58. pozycji, tuż za nim uplasował się Mateusz Haratyk, a 62. był Kacper Antolec.